HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Mezinárodní folklorní festival v Českém Krumlově 2008

Tisková zpráva 26. a 28. září 2008 - Mezinárodní folklorní festival v Českém Krumlově
Město Český Krumlov je od roku 1992 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Kromě nepřeberného množství historických památek nabízí svým návštěvníkům i bohatý kulturní program v jakémkoli ročním období. Do stálé kulturní nabídky se od roku 2002 začlenil i folklor v podobě folklorního festivalu. V prvních pěti letech se českokrumlovský festival zaměřoval pouze na české soubory, od loňského roku se festivalu účastní i soubory ze zahraničí. Pořadatelé tohoto setkávání folklorních souborů se rozhodli, že bude patřit dětským souborům, především pro dlouholetou tradici místního dětského folklorního souboru Jitřenka, který v Českém Krumlově pracuje od roku 1975.
Mezinárodní folklorní festival Český Krumlov probíhá ve dnech 26. a 27. září, v době Svatováclavských slavností. Účastníci festivalu oživí svým tanečním uměním ulice a zákoutí historického centra města již v pátečních večerních hodinách. Dějištěm přehlídky folkloru nazvané "Roztančené město" bude například II. nádvoří Státního hradu a zámku Český Krumlov, atrium Hotelu Růže, prostranství před Hotelem Belevue, před Café Veneti, Široká ulice či na Ostrově. Hlavní scéna festivalu je na náměstí Svornosti, kde se po celou sobotu od rána do večera budou střídat pozvané soubory. Na letošní festival přijede Turiec ze Slovenska, Krušpánek a Kanafaska z Velké Bystřice, Bárováček z Českých Budějovic a vystoupí místní soubory Jitřenka a Růže. A protože je festival součástí Svatováclavských slav, setkají se jeho návštěvníci v Českém Krumlově i s pouličními divadelníky a muzikanty, místní hospůdky a restaurace nabídnou tradiční dobovou kuchyni a náměstí se promění v dějiště staročeského jarmarku.

Mezinárodní folklorní festival pořádají Dům dětí a mládeže Český Krumlov, folklorní soubor Růže a Folklorní sdružení ČR za podpory města Český Krumlov a Krajského úřadu Jihočeského kraje. Záštitu nad festivalem přijali senátor Tomáš Jirsa, hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vítězslav Jandák a hlavní hygienik ČR Michael Vít. Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura, ACR Alfa a Informační server www.borovice.cz. Slavnosti podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, OSA a další.
Kontakt:
Vlasta Dvořáková, ředitelka festivalu
Tel. 608 104 011
e-mail: dvlasta@centrum.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 24.09.2008 v 12:23 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA