HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Přátelské léto

Pro naše soubory Javor a Javoráček byly letos v létě stěžejní čtyři akce.
Tou první byl Mezinárodní festival folklorních souborů U Zlaté stoky, který jsme pořádali v sobotu 28. června a naše pozvání přijaly soubory Kovářov, Čtyřlístek, Jarošovská krojová družina, Blaťák, Dunajec, Verband der Heimat und, Trachtenverein Linz a Cimbálová muzika Dědci. U Zlaté stoky bylo veselo a přátelsky. Přes 200 účinkujících potěšilo jak svými programy tak krásou krojů všechny přítomné návštěvníky.
Javor, folklorní soubor
Mezinárodní tanec - MFF u Zlaté stoky
Javor, folklorní soubor
Muzikanti ze Strašecího - MFF u Zlaté stoky
Javor, folklorní soubor
CM Frgál doprovázela Dunajec - MFF u Zlaté stoky
Hned následující víkend jsme se vydali do Kirchheimu, městečku ležícímu v Hesensku uprostřed nádherné přírody a zajímavých historických památek. Spolu s ostatními soubory nás čekal příjemný pobyt během něhož jsme podnikli společný výlet, získali nějaké informace z historie a odpočinuli si u vody. Festival na, kterém se během tří dnů představilo 15 souborů z různých koutů Německa a náš český Javor, byl uspořádán v rámci oslav 40. výročí založí domácího souboru, se kterým jsme se seznámili před 17 lety. Cesta do Kirchheimu je sice trochu delší (přes 600 km), ale stálo to za to! Prožili jsme opravdu krásné letní dny plné folkloru a dobré nálady.
Javor, folklorní soubor
Jubilující Aulathaller Kirchheim
Javor, folklorní soubor
Společné foto - Kirchheim
Javor, folklorní soubor
Z vystoupení Javoru - Kirchheim
Začátek srpna byl pro nás všechny a také pro rodiny našich nejmenších členů trochu náročnější. Na reciproční návštěvu k nám přijel třicetičlenný soubor z belgického města Zedelgem. Pět dní jsme trávili společně se souborem, který známe již od roku 1996. Program pobytu byl pestrý a vedle návštěv historických památek a zajímavostí u nás v kraji, nechyběly společně prožité večery, posezení při skleničce a výlety do přírody. Zedelgemští u nás byli naposledy v roce 2003 a tak mohli přece jen porovnávat zda se u nás změnilo něco k lepšímu...

Soubor měl původně přijet na festival v červnu, ale časově to nevyšlo a proto jsme byli rádi, že nám Jihočeské folklorní sdružení vyšlo vstříc a umožnilo našim hostům vystoupit na Jihočeské lidové slavnosti v Českých Budějovicích. Ta sice skoro celá propršela, ale publikum se nedalo odradit a podpořilo všechny účinkující důležitým potleskem.
Úplný závěr léta jsme prožili v Bavorsku na oslavách desátého výročí uzavření partnerství města Diessen am Ammersee s britským městem Windermere. Náš soubor se tentokrát rozrostl o fotbalové družstvo starých pánů z Lomnice, které čekal mezinárodní turnaj Německo - Česko - Británie. To však bylo na řadě, až poslední den. Před tím jsme absolvovali páteční večer ve znamení utužování přátelských vztahů a nacvičování společného tance na galaprogram. Utužovalo se skoro do samého rána! Sobotní dopoledne pro nás bylo volnější - domácí připravovali zázemí na odpolední festival v Schackyparku. Odpolední kulturní program se odehrával ve stanu, kde se sice trochu přitápělo, ale byla zima! Snad o to více se všichni soustředili na vystoupení jednotlivých kapel, orchestrů, folklorních a tanečních souborů. Naše vystoupení mělo velmi kladný ohlas a dokonce byl žádán přídavek.
Javor, folklorní soubor
Společně v kole - Diessen
Večer jsme si pak rádi zahráli a zapívali ve vyhřáté chatě. Neděle byla záležitostí sportu a my jsme si užívali roli fanoušků na fotbalovém turnaji. Pro zranění našich hráčů však museli nastoupit i naši chlapi. Trochu jsme se strachovali, abychom nezůstali jen s jedním tanečníkem, ale dopadlo to dobře.
Javor, folklorní soubor
Diessen - Lomnice v bílém hájí náš souborák
Cestou domů jsme měli co probírat a hlavně jsme se definitivně rozloučili s létem. Koneckonců - začínají zkoušky na adventní program!

Marcela Božovská
tel. +420 384 792 433
http://www.lomnice-nl.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Javor, folklorní soubor
Zveřejněno 28.09.2008 v 21:02 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA