HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Soubor Hanák přeje všechno nejlepší...

Rok s rokem se schází a najednou je těch let nádherných a kulatých padesát. A právě tolik je Stanislavu Vojtkovi, dlouholetému organizačnímu vedoucímu souboru Hanák v Troubkách.
Hanák, folklorní soubor
Stanislav Vojtek
Rok s rokem se schází a najednou je těch let nádherných a kulatých padesát. A právě tolik je Stanislavu Vojtkovi, dlouholetému organizačnímu vedoucímu souboru Hanák v Troubkách. Narodil se 11. 11. 1958 v Přerově. Ve svých sedmnácti letech začal tančit pod vedením takových zvučných jmen jako p. Alois Běhal a p. Josef Němčák p. Alena Martinů a také pana Kadlece z Prostějova. Souboru Hanák je po celý život věrný, jako výborný tanečník a zpěvák a od roku 1995 věnuje svůj čas, chuť a elán i jako organizační vedoucí. Za tuto dobu dokázal uplatnit víc jak skvěle své organizační tak i bezprostřední komunikační schopnosti. Zajišťuje jak početné regionální vystoupení, tak i účast v rámci celorepublikových festivalů jako např. v Klatovech, Strážnici, Písku, Frenštátě pod Radhoštěm, Praze, Prostějově a teď aktuálně v Miloticích u Kyjova. Členové Hanáku měli také možnost po dobu jeho vedení zakusit vůni dálek při zahraničních zájezdech ve Francii, Sicílii, Španělsku, Holandsku, Německu a velmi milého přijetí se nám dostalo také v sousedním Slovensku. Do bezmála třicetileté historie patří též družba s jihočeským Blaťáckým souborem ze Ševětína.
Největším dílem práce a odpovědnosti je organizace a zajištění tradičního Předvánočního posezení u cimbálu před domácím publikem v Troubkách, které má za sebou i pohnutý ročník 97. V tomto roce zasáhla celou Moravu, tedy i střední Hanou drtivá a ničivá povodeň. Zničila jen v obci Troubky na 250 domů, mezi jinými občany a členy souboru i rodný dům Stanislava Vojtka. Ani taková událost neměla vliv na přerušení fungování souboru a díky nasazení všech a velkého elánu Stani se po náročných přípravách podařilo uspořádat jako vůbec první kulturní akci v Troubkách, Předvánoční posezení u cimbálu. K oživení tradic v obci přispěl i masopustním voděním medvěda, které má již také desetiletou tradici. Letos k tomu přibyla i obnova Folklórních slavností, letos poprvé na troubecké hody. Tady je třeba zohlednit a ocenit široký záběr všech kompetencí od shánění dotací a sponzorských darů, tak i zajištění technicko provozních záležitostí, ale hlavně záruka pestrosti přehlídky všech vystupujících hostů.

Závěrem malé nahlédnutí do jeho duše pomocí slov, které nám mohou napovědět proč má soubor Hanák takové štěstí v osobě svého vedoucího a velkého člověka lidové Hané: "Dělám to z lásky k lidovým tradicím, tanci a zpěvu na Hané, dělám to rád." My sami v souboru cítíme, že to dělá i z lásky k nám. Za celou tu dobu vzniklo mnoho přátelství a nezapomenutelných zážitků. My všichni dohromady děkujeme za vše, co pro nás náš "vedóci" dělá, přejeme hodně sil, zdraví a pohody, ať se dále můžeme společně těšit z těch nových folklórních střípků, které dělají naše životy o tolik bohatší.

soubor Hanák z Troubek

Foto: Hana Pospíšilíková, HanFoS
pospisilikova.hana@seznam.cz

DALŠÍ INFORMACE: Hanák, folklorní soubor
Zveřejněno 09.11.2008 v 23:34 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA