HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

60 LET Hořeňáku

Je to již dlouhých 60 let, co soubor písní a tanců Hořeňák z Lázní Bělohrad přináší lidem svým vystupováním radost.V roce založení 1949 si asi nikdo z tehdejších členů nepomyslil, že ještě v roce 2009 bude tento soubor vystupovat a sklízet takové ovace, tak jak je jejich zvykem po celé České republice i v dalekém či blízkém zahraničí.
Jak takové krásné jubileum oslavit? No přece tancem a zpěvem, tím, co je Hořeňákům nejbližší. A jelikož sami oslavenci toto výročí neberou na lehkou váhu, připravili si pro vás speciální pořad. Tento se koná v rámci 35. Slavností písní a tanců Pod Zvičinou (mimochodem 35 je také kulaté číslo) 20. června 2009 ve 21 hodin v Zámeckém parku v Lázních Bělohrad.

Již jste měli tu čest vidět tančit folklor na vážnou hudbu? Nebo na rakenroll? Ať je již vaše odpověď jakákoliv, neváhejte a přijďte se podívat osobně. Opravdu to stojí za to. Toto odvážné pojetí lidových zvyků a jejich propojení s různým typem hudby a s různým obdobím máte možnost spatřit pouze jednou. Pouze jednou tento pořad uvede soubor Hořeňák, a to právě k příležitosti svých kulatých narozenin. Hořeňáci si takový "kousek" mohou dovolit, vždyť ročně předvedou své umění přibližně 70 krát, takže zkušeností mají dostatek, ale na druhou stranu tancovat na jinou než lidovou muziku je pro ně také nové.

Souborem za svých 60 let prošla spousta tanečníků, muzikantů a zpěváků a právě jim pozvání Hořeňáků míří přímo od srdce. Vzkazují:" Přiďte pobejt a spolu s námi zavzpomínat na doby, kdy i vy ste propotili nejednu košili a protancovali nejedny boty. Přiďte prostě všichni, kdo nás znáte a vy co nás neznáte, tak to přiďte teprve, ať tu neznalost doženete".
Datum konání: 20. června 2009
Místo konání: Zámecký park v Lázních Bělohrad
Čas konání: 21,00 hodin
Poskytl: FoS ČR
http://horenak.belohrad.net/

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.06.2009 v 01:28 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA