HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Pivovarský úterek s Jarmilou Šulákovou, Fleretem a CM Kovaliček

30.6.2009 v Kozlovicích: Koncertní pořad s besedou, zaměřený také k 80. narozeninám Jarmily Šulákové, je spojený s křtem CD cimbálové muziky Kovalíček.
Valašský Vojvoda, soubor lidových písní a tanců
Relax v podhůří Beskyd a obec Kozlovice vás srdečně zvou na další setkání se zajímavými hosty v rámci celoročního cyklu Pivovarský úterek.
Tentokrát v sále Obecního úřadu v Kozlovicích
v úterý 30.6. 2009 od 19:00 hod. s hosty:
Jarmila Šuláková & Fleret

Koncertní pořad s besedou, zaměřený také k 80. narozeninám Jarmily Šulákové, je spojený s křtem CD cimbálové muziky Kovalíček.

Pořadem provází: Zdeněk Tofel
Cena vstupenky: 120 Kč
Předprodej vstupenek: Květinářství Kozlovice, Valašský pivovar Kozlovice, MIC Hukvaldy
Infocentrum Relax v podhůří Beskyd Štramberk (tel. 556 801 935).
www.relaxvpodhuri.cz
Pivovarský úterek v červnu (aneb) U našiho fojta
- své hosty zve a uvádí Zdeněk Tofel -
podtitul: Šak máte nalété, tož kam byste chodili - s Jarmilou Šulákovou, skupinou Fleret a cimbálovou muzikou Kovaliček.
Na poslední červnové úterý 30.6. 2009 přijali pozvání do Kozlovic jubilující zpěvačka Jarmila Šuláková, skupina Fleret a CM Kovaliček ze ZUŠ Ostrava 1 (připomíná si 10. výročí svého vzniku), která zároveň pokřtí své profilové CD.
V mírně výjimečném koncertním pořadu se můžeme od 19.00 hod. těšit na výběr nejlepších titulů Jarmily Šulákové, která spojila své současné tvůrčí období (pro kohokoliv v minulosti nečekaně) s folk-rockovou formací Fleret.
Určitě se dozvíme hodně zajímavostí přímo od Jarmily Šulákové, ale také o začátcích skupiny Fleret, která jako jedna z mála dokáže vyprodat u nás koncertní sály a má úspěchy i v zahraničí. K tomu přidáme nezbytný příjemný, někdy suchý humor a výsostně optimistický pohled obou hlavních protagonistů Fleretu Zdeňka Hrachového a Stáni Bartošíka na život kolem nás. A jak už jsme řekli, o dobrou muziku v podání Fleretu nebude nikdo ochuzen.
K tomu všemu vystoupí nastupující mladá generace muzikantů z ostravské cimbálové muziky Kovaliček, kterou před 10ti lety doslova postavil "na zelené louce" v Mariánských Horách její umělecký vedoucí Zdeněk Tofel (průvodce našeho pořadu), který připomíná, že si vychovává nástupce do muziky Valašský vojvoda a po vzoru kanadsko-americké NHL je manažerem tzv. "farmářského celku Kovaliček".
Součástí netypického koncertu budou samozřejmě gratulace matce královně Valašského království Jarmile Šulákové I. k jejímu jubileu, která zajisté příjme roli kmotry při křtu profilového CD Kovaličku. Mladí muzikanti určitě rádi a s chutí sobě vlastní Jarmilu Šulákovou doprovodí. A vy - se svým zpěvem, možná i dotazy se určitě přidáte také...
Jste srdečně zváni.
Zdeněk Tofel
Cimbálová muzika Kovaliček
Základní umělecká škola Ostrava 1, Sokolská ul.
Umělecký vedoucí, úpravy: Zdeněk Tofel, prim: Štěpán Bernady, Amálie Lasáková

Zahrajtě mi muzikanti všeci je titul profilového CD cimbálové muziky Kovaliček. Už nám muzikanti za ty roky pěkně povyrostli - muzikantsky i lidsky. Jsme rádi, že můžeme věnovat sobě i Vám, posluchačům, nejpěknější možný dárek k 10. výročí vzniku. Předkládané písně a melodie jsou zde spíše srdcovou záležitostí než snahou po vysloveně regionálním výběru. I když zde naleznete řadu populárů z Moravy i Slovenska, těžiště naší snahy je a vždy bude v kraji pod Beskydami.
První krůčky k založení dětské muziky byly učiněny v březnu r. 1999 na ZUŠ Eduarda Marhuly v Ostravě - Mariánských Horách. Jak se říká "na zelené louce” - jsme vytvořili z mála žáků první hudeckou sestavu. Od původně jednoduchých partů jsme se dopracovali až k dnešním náročnějším úpravám. Roku 2001 vzniká z hudecké cimbálová muzika. Její písňový repertoár vychází ze severního Valašska, Lašska, lašsko-valašského a moravsko-slovenského pomezí. Muzikanti si postupně osvojují základy hudecké hry podle sluchu s jednoduchou harmonizací, s tvorbou druhého hlasu, cifer a basové linky. Rádi si s chutí zahrají a zazpívají písně ze Slovenska, Čech a dalších oblastí Moravy a Slezska. Často vystupují na školních akcích, veřejných koncertech, festivalech..., svou školu, město, Českou republiku reprezentují v zahraničí.
Z dětské sestavy se časem vypracovala "dorostenecká" muzika, kde na basu hraje Tomáš Guba. Hráč na houslové kontry Jeník Spisar se poohlíží po viole, navíc hraje na perkuse. Primáši jsou dva: Štěpán Bernady a Amálka Lasáková, druhé a třetí housle hrají Natálka Ludvíková a Magda Bernadyová, violové kontry a grumle Honza Foltýn a na cimbál Ondra Tofel. Všichni zároveň zpívají. Od 1.9.2006 pracuje muzika pod ZUŠ Ostrava 1, Sokolská ul., ředitelem je mgr. Jaromír Zubíček, jehož náklonnost a pomoc muzice je příkladná.
Dále s námi vystupují a natáčejí - zpěvačka a tanečnice Alice Svobodová (také Valašský vojvoda z Kozlovic), příležitostně hráč na klarinet a flétnu Svatopluk Hlisnikovský (Hurčánek z Palkovice) a hráč na cimbál Ondřej Socha (Hurčánek, Valašský vojvoda). Naši muzikanti umí také zahrát "do taňca" mladým tanečníkům souboru Valašský vojvoda. Garderobu tvoří lidový kroj ze severního Valašska z Rožnova p/R (dívky) a z Kozlovic (kluci). Všem tímto děkujeme.

Významné mezníky:
Na celostátní soutěžní přehlídce ZUŠ v Břeclavi (12.-14.5. 2006) jsme vyhráli a vyzpívali 2. místo ve II. věkové kategorii. Odborná porota vyzvedla čistý stylový projev zajímavých úprav, využití rustikálních hudebních nástrojů (grumle, flétny).

Na jaře r. 2003 jsme nahráli ve studiu I. Českého rozhlasu v Ostravě čtyři písně na školní CD, které bylo vydáno k 95.výročí ZUŠ Eduarda Marhuly v Ostravě - Mariánských Horách.

V červnu 2006 jsme nahráli ve studiu I. Českého rozhlasu v Ostravě pět nových snímků pro CD ke 100. výročí založení ZUŠ E. Marhuly v Ostravě - Mar. Horách (vyšlo na podzim r. 2007).

V červenci, říjnu 2008 a v červnu 2009 proběhlo natáčení profilového CD ve studiu I. Českého rozhlasu Ostrava.

Na ústředním kole soutěže žáků ZUŠ v sólové a komorní hře na lidové nástroje a folklorních souborů v Kyjově (1. - 2.5.2009) se CM Kovaliček umístila ve třetí věkové kategorii na 2. místě. Primáš Štěpán Bernady obdržel ocenění za primášský výkon.

Ať se Vám všem příjemně poslouchá.

Za cimbálovou muziku Kovaliček umělecký vedoucí Zdeněk Tofel

Zdeněk Tofel mobil:+420/604245814 e-mail:tofel.zdenek@o2active.cz
709 00 Ostrava - Mariánské Hory zdenek.tofel@ov.rozhlas.cz
tel: +420/596203-152

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Kozlovice
Zveřejněno 29.06.2009 v 21:00 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA