HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura

Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Kdo je nejlepší valašský odzemkář pro rok 2009?

Petr Mílek z FS Ševčík !!!

Letos proběhl již 35 ročník MFF Rožnovské slavnosti. Tento festival se koná v pravidelných 2letých intervalech. Festival trval od 3. do 5. července 2009. Jak je již zvykem sobotní dění zahajuje semifinále ve valašském odzemku /mužský sólový tanec/.
Letos byla velmi hojná účast - jelikož samotným slavnostem předcházelo několikatidenní taneční soustředění mladých tanečníků - odzemkářů a ti pak měli možnost své nabyté zkušenosti předvést na Rožnovských slavnostech. Soutěžilo se ve 2 kategoriích v odzemku a v obuškovém /tanec s valaškou/. Odpoledne pak probíhalo finále těch nejlepších z nich.
Tak i letos jsem se vydala doprovodit svého partnera a podpořit ho v jeho srdeční záležitosti - v odzemku. Jelikož tento tanec v podání Petra jsem viděla nepočítaně a znám taneční standart a také to, že většinou doma máme diplomy za 2 či 3 místo, tak ani tentokrát jsem neočekávala žádný převratný kousek, vidíc početný zástup kvalitních odzemkářů a pravidelných výherců soutěží. V klidu sedím na lávce v amfiteátru a pozoruji nově rodící se odzemkářské talenty a snažím se roztleskávat diváky. A najednou Petr - kroj pečlivě upraven-nová bílá košile s výšivkou, září na ni nová perleťová kotula/tu k dnešnímu dni již stačil zničit/- estetickým dojmem tedy jistě upoutal. Taneční projev byl pak nezvykle lehký, plný emocí a kvalitně odvedených kroků a skoků- tentokráte jsem ani nemusela roztleskávat publikum a mohla jsem si vychutnat semifinálové vítězství Petra -v kategorii odzemek. Na odpolední finále jsem již byla opravdu nervózní vidíc, že by se po několikáti letech a na "stará taneční kolena" mohlo podařit Petrovi zvítězit. Semifinálová lehkost byla sice ta tam a i na něm se projevila nervozita, ale i tak si udržel dostatečný náskok od jiných tanečníků a letos zaslouženě vyhrál. Domů nám přibyl další diplom tentokráte za 1 místo a valaška za vítězství už visí doma na zdi.

Kristýna P.
kecatp@seznam.cz
KACABAJKA říjen 2009

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 19.09.2009 v 17:33 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA