HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Jihočeské folklorní sdružení vydalo DVD z akce "Posvícenské setkání"

Jihočeské folklorní sdružení vydalo v těchto dnech dokumentační DVD kulturní akce "Posvícenské setkání", jenž se uskutečnilo 31. října tohoto roku v rámci příhraničního projektu partnerských organizací JFoS a Volkskultur Niederösterreich "Za lidovými tradicemi se sousedy" v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí.
Jihočeské folklorní sdružení
obal DVD
K připomenutí přikládám tiskovou zprávu z uvedené akce:

Kulturní vystoupení, posezení s přáteli, seminář, koncert, řemeslné dílny-kovářství, drátenictví, práce na hrnčířském kruhu, taneční dílna, soutěže, diskotéka, opékání špekáčků u táboráku, dechová hudba, návštěva kláštera, návštěva muzea dobré jídlo i pití. To vše se odehrálo při Posvícenském setkání, jenž pořádalo Jihočeské folklorní sdružení ve spolupráci s Volkskultur Niederösterreich v rámci příhraničního projektu "Za lidovými tradicemi se sousedy".

Celý program se uskutečnil převážně v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí v sobotu 31. října za účasti jihočeských souborů Javor, Malý Furiant, Kovářovan a dolnorakouských souborů Wachauer Trachten- und Heimatverein Krems-Stein, Vokalensemble Pressbaum, které tak společně oslavily úspěšné rozvíjení přátelských vztahů mezi Jihočeským folklorním sdružením a Volkskultur Niederösterreich.

Setkání se zúčastnila také manažerka Volkskultur Niederösterreich Verena Hofstetter, předseda Folklorního sdružení ČR Zdeněk Pšenica, generální sekretář zahraničních vztahů FoS ČR Jarmila Mrnuštíková, za Jihočeský kraj-Kulturní most Hermína Mocová i ředitel Hotelu Zvíkov a víceprezident Asociace kuchařů a cukrářů ČR Jindřich Žydek i další hosté.

Popisovat průběh celého setkání by zabralo mnoho stránek. Proto bych chtěl na základě velmi příznivého hodnocení od našich zúčastněných souborů, hostů a zejména rakouských přátel poděkovat všem zúčastněným souborům, dále organizátorům z řad výboru JFoS a Kovářovanu, jenž dohlíželi na hladký průběh akce a starali o přítomné hosty. Za podporu Posvícenského setkání děkuji i našim partnerům - Hotelu Zvíkov, Pivovarskému dvoru Zvíkov, Pekařství Kovářov, Ateliéru Radost a v neposlední řadě i Jihočeskému kraji a obci Kovářov.

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení
IČ: 26544636, DIČ: CZ26544636
Kovářov 3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062 www.jfos.cz

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Zveřejněno 14.12.2009 v 23:33 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA