HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Mezinárodní festival dechových orchestrů Jistebník-Studénka 2010

Festival dechových orchestrů s mezinárodní účastí, který se pravidelně koná každý sudý rok ve Studénce a Jistebníku, vstupuje o víkendu 11. a 12. září do své druhé "pětiletky". Na tomto již VI. ročníku festivalu se představí více než 300 vystupujících.
MFDO_01
Součástí festivalu jsou i půvabné mažoretky.
Začátek festivalu je plánovaný na 14. hodinu sobotního odpoledne před kulturním domem v Jistebníku. Svou účast přislíbily dechové orchestry z Opavy a Uničova, dechový orchestr z Ostravy spolu s mažoretkami Krokodýl Ostrava a hostící orchestr z Jistebníku s mažoretkami Petra ze Studénky. Z Polska přijede dechový orchestr Dabrowia Gornicza. Večer pak proběhne veselice s Jistebnickou třináctkou.
V neděli dopoledne bude polský orchestr koncertovat v historickém městečku Štramberk a orchestr z Uničova v Kopřivnici. Odpoledne se festival přesune na náměstí ve Studénce, kde se všechny soubory ještě jednou představí svým fanouškům. Poté se rozjedou zpět do svých domovských měst.
Na festivalu zazní skladby od současných skladatelů, nebude však chybět ani klasika či modernější pojetí. Pořadatelé také slibují závěrečný monster koncert v podání 250 členného orchestru, ve kterém zazní známé pochody od Františka Kmocha, Jaroslava Vejvody, Josefa Hančla a Jana Čermáka.
MFDO_011
Na festivalu nechybí ani zahraniční soubory.
Organizátorem a pořadatelem všech ročníků festivalu je Městské kulturní středisko Studénka, hostitelským orchestrem pak Dechový orchestr mladých z Jistebníku. Ten své počátky datuje do roku 1947. Za dobu své existence se zúčastnil mnoha festivalů u nás i v zahraničí a přivezl řadu cen. Od roku 2002 je členem Sdružení dechových orchestrů ČR a od roku 2004 členem Svazu hudebníků České republiky. Repertoár orchestru sahá od klasické dechové hudby, jako jsou pochody, valčíky a polky, přes úpravy klasických děl až po úpravy muzikálů, filmové a populární hudby. Záštitu nad festivalem převzala obec Jistebník a město Studénka.

Mgr. Vladan Jílek
ředitel MěKS Studénka

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Cimbálová muzika Gajdušek
Zveřejněno 07.09.2010 v 07:36 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA