HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Z Pramínků řeka aneb Cimbálová muzika z Kopřivnice slaví své desáté narozeniny

Cimbálová muzika Pramínky ze ZUŠ Zdeňka Buriana v Kopřivnici slaví v letošním roce své desáté narozeniny. Při té příležitosti pořádá slavnostní výroční koncert, který se uskuteční v sobotu 23. dubna 2011 v Katolickém domě v Kopřivnici. Začátek koncertu je v 18.00 hodin.
Cimbálová muzika Pramínky
Cimbálová muzika Pramínky s japonským triem Yukiko Sawa (rok 2011).
Cimbálová muzika Pramínky byla na ZUŠ Z. Buriana založena v září roku 2001. V té době v ní hrálo šest muzikantů. Za deset let svého působení se počet muzikantů rozrostl na jedenáct. Základem repertoáru této mladé cimbálové muziky jsou lidové písně ze zdejšího národopisného regionu Lašsko.
Pramínky mají za sebou dlouhou řadu nejrůznějších vystoupení. Jeho členové natáčeli i v České televizi v Praze na Kavčích horách, kde si je do svého pořadu pozvala Dáda Patrasová, několikrát natáčeli pro Českou televizi v Ostravě a Brně. Z natáčení v Českém rozhlase v Ostravě vzniklo mini CD s vánočními koledami.
Za své největší úspěchy muzikanti považují koncert Proměny písničky, na kterém doprovázeli zpěvačku lidových písní - valašskou královnu Jarmilu Šulákovou, reprezentaci České republiky na dvou mezinárodních koncertech ve francouzském městě Trappes, vystoupení na Mezinárodním hudebním festivalu Janáčkovy Hukvaldy či účast na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici.
Vánoční Pohádkové ráno 25.12.2003
Cimbálová muzika Pramínky s Dádou Patrasovou ve studiu ČT na Kavčích horách (rok 2003).
V roce 2009 získala cimbálová muzika Pramínky se svým pásmem písní Vojna a láska 1. místo ve finále celostátní soutěže základních uměleckých škol a zvláštní ocenění poroty za vynikající hru na cimbál.
Na výročním koncertu v sobotu 23. dubna posluchači uslyší to nejlepší, co ve svém repertoáru cimbálová muzika Pramínky má. A zdaleka nepůjde jen o písně lašské či valašské. Muzikanti se podívají také na Slovácko, Slovensko či do Čech. Rovněž zazní písně romské a skladby nefolklorního charakteru. A bude se i hodně povídat a vzpomínat.
Jako host přijede a vystoupí Mladá dudácká muzika ze Strakonic. Mladá dudácká muzika vznikla v roce 2006. Nástrojové obsazení vyplývá z tradičního obsazení tzv. "velké dudácké muziky", tj. Es klarinet, dva B klarinety, dvoje dudy, troje housle a kontrabas. Celkově má tedy 9 členů. Soubor zpracovává folklorní materiál z jižních až jihozápadních Čech, především z oblasti Prácheňska a vystupuje v tradičních prácheňských krojích. Vedoucím muziky je kontrabasista a zpěvák Patrik Ředina.
Mladá dudácká muzika ze Strakonic
Mladá dudácká muzika ze Strakonic.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Cimbálová muzika Gajdušek
Zveřejněno 10.04.2011 v 13:58 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA