HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Ondráš a Pramínky připravují společné vánoční koncerty

Na šňůru předvánočních a vánočních koncertů se v letošním roce společně vydají Pěvecký sbor Ondráš z Nového Jičína a cimbálová muzika Pramínky ze ZUŠ Z. Buriana v Kopřivnici. Na koncertech nazvaných Nad horama vyšla hvězda zazní převážně moravské lidové koledy v nových neotřelých úpravách.
Pěvecký sbor Ondráš z Nového Jičína
Pěvecký sbor Ondráš z Nového Jičína
Obě tělesa se posluchačům představí ve dnech 16.-29. prosince, a to na šesti společných koncertech. První z nich se uskuteční v pátek 16. prosince v 18.00 hodin v Kulturním domě v Mošnově. Poté budou následovat koncerty v Kulturním domě v Kopřivnici (17.12. v 19.30 hod.), v Beskydském divadle v Novém Jičíně (20.12. v 18.00 hod.), v Kulturním domě v Hodslavicích (27.12. v 18.00 hod.) a ve farním chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Novém Jičíně (28.12. v 17.00 hodin). Posledním společným vystoupením Ondráše a Pramínků bude koncert 29. prosince v kostele sv. Michaela v Lešné. Ten začne již v 16.00 hodin.
Komponované pásmo Nad horama vyšla hvězda, složené převážně z lašských a valašských lidových koled, provede posluchače vánočním příběhem až k betlémským jesličkám, zavede je mezi pastýře i prosté koledníky. Ondráš a Pramínky se v něm představí samostatně i společně nastudovanými vánočními písněmi a koledami.
Pěvecký sbor Ondráš je známým hudebním tělesem a mezi smíšenými sbory se pohybuje již šedesát let. Začátky jeho činnosti se datují od roku 1951. Do dnešních dnů ušel obdivuhodný kus cesty, vyspěl a stal se neodmyslitelnou součástí kulturního života regionu Novojičínska. Ondráš je členem Unie českých pěveckých sborů a se svým pestrým repertoárem patří k vyhledávaným tělesům v České republice.
Cimbálová muzika Pramínky ze ZUŠ Z. Buriana v Kopřivnici sice nemá za sebou tak dlouhou cestu jako Pěvecký sbor Ondráš, přesto i ona letos oslavila již první "desítku" svého působení na hudební scéně. Založena byla v roce 2001 a od té doby spolupracuje jak s médii, tak s dalšími sólisty a hudebními tělesy, a to i zahraničními. Přes svůj mladý věk stabilně dosahuje výrazných úspěchů na pódiích i v prestižních soutěžích.
Více informací najdete na stránkách www.lolec.cz/ondras a www.cmpraminky.cz.
Cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice
Cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Cimbálová muzika Gajdušek
Zveřejněno 04.12.2011 v 16:41 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA