HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Jablúčko a sakura se opět představí svým posluchačům

Přesně po roce se vrací na českou hudební scénu mezinárodní projekt Jablúčko a sakura, jehož dominantním rysem je setkávání českých a japonských hudebníků a jejich kultur. Česko-japonská setkání s lidovou písní tentokrát zavítají do Sušice a do Prahy.
Účastníci česko-japonského projektu Jablúčko a sakura
Účastníci projektu Jablúčko a sakura: Trio Yukiko Sawa a cimbálová muzika Pramínky.
Ve dnech 17. a 18. března se posluchačům představí Trio Yukiko Sawa ve složení Yukiko Sawa (klavír), Shoko Kosugi (flétna), Kaoru Nakayama (violoncello) a moravská cimbálová muzika Pramínky ze ZUŠ Zdeňka Buriana z Kopřivnice. Na obou koncertech zazní japonské a moravské lidové písně, a to jak v samostatných blocích obou hudebních seskupení, tak i v závěrečném bloku společně nastudovaných skladeb. Posluchači tak budou mít vynikající možnost srovnání těchto rozličných kultur.
První koncert se uskuteční v Kulturním domě v Sušici v sobotu 17. března od 19.30 hodin. V neděli 18. března v 11.00 hodin se pak obě hudební tělesa představí posluchačům v kostele Panny Marie Královny míru v Praze 4-Lhotka.
"Spoluzakladatelkou projektu Jablúčko a sakura je klavíristka Yukiko Sawa. Mottem prvního ročníku, který se konal v září 2005, bylo japonsko-české setkání klasiků klavírní a vokální hudby. Partnerem klavíristky Yukiko Sawy se stal vokální soubor Facies musicae z Kopřivnice," uvedl organizátor projektu Josef Melnar.
"Druhý ročník, zrealizovaný v březnu 2008 ve znamení japonsko-českého setkání s klasiky klavírní a symfonické hudby, se vyznačoval spoluprací se čtyřmi moravskými komorními orchestry a žáky uměleckých škol. Třetí ročník, který se uskutečnil v březnu 2011 a nyní připravuje své opětovné uvedení, se nese v duchu česko-japonského setkání s lidovou písní. Koncerty slibují neopakovatelné zážitky při umělecké konfrontaci obou kultur a jejich bohaté historie," dodal Melnar.
Stejně jako v loňském roce tak i letos koncert moderují organizátor projektu Josef Melnar a umělecký vedoucí cimbálové muziky Pramínky Vladan Jílek.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Cimbálová muzika Gajdušek
Zveřejněno 13.03.2012 v 09:55 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA