HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura

Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Benešáček dvacetiletý

Pozvánky, upoutávka na náměstí a plakáty v Benešově zvaly příznivce a milovníky folkloru na oslavy 20. výročí založení Dětského folklorního souboru Benešáček, které se konaly 21. října 2000. Divadlo Na poště bylo doslova přeplněné. Práce souboru zanechává v lidech z Benešova a okolí trvalé kořeny, a tak příznivců bylo opravdu víc než rodičů účinkujících dětí.
Skutečnost, že děti, dnes již vlastně dospělí, a zejména tanečníci po vojenské službě, setrvávají v souboru, svědčí o poctivé a obětavé práci Jaroslavy Hockové, která vede soubor od jeho založení. Spolu s Alešem Suchomelem, vedoucím muziky, připravili koncert, kde na všech účinkujících bylo znát, s jakou vážností a pečlivostí k těmto oslavám přistupují. Od těch předškolních až po dospělé členy souboru. Však kolektivu přišli blahopřát jak zástupci města v čele se starostou panem Chromým, který ocenil práci s mládeží, tak i tehdejší předsedkyně Senátu Parlamentu ČR Libuše Benešová s poděkováním vedoucím souboru za uchovávání lidových tradic a přáním mnoha hezkých zážitků a úspěchů při činnosti Benešáčku. Hosté oslav, soubor Maguráčik ze Slovenska a Braband Bons z Holandska se přímo podílely na programu koncertu. Součástí oslav byly i koncerty v okolí, a to na zámku Jemniště a v Pyšelích. Dětem, a myslím, že nejen jim, bylo líto, že nepřišel nikdo z těch nejbližších, mezi které počítají především Folklorní sdružení ČR a Pražskou folklorní unii. Možná by se představitelé těchto organizací divili, jak si právě tyto osoby a jejich tváře z různých festivalů pamatují.
Jarko, Aleši, Benešáčku! Přeji Vám hodně zdraví, tvůrčích nápadů a elánu do dalších společných let s folklorem.

Milena Pitterová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.03.2001

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA