HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Když se řekne folklor...

Autorka Michaela Benešová vás bude v tomto pořadu Českého rozhlasu v Českých Budějovicích pravidelně informovat o všem, co souvisí s folklorem. Poslouchat ho můžete každou neděli od 18:30 do 19:00 hod.
Ve dnech 31. května - 2. června 2002 se náves obce Kovářov v jižních Čechách rozezní tóny lidové hudby a rozkvete barvami jihočeských lidových krojů. Proběhne zde 7. ročník Jihočeského folklorního festivalu a Český rozhlas České Budějovice bude u toho!
Kovářov
Kovářov
Historie malebné obce Kovářov sahá do začátku 13. století. První písemná zmínka pochází z roku 1220 a z téže doby je i gotický kostel Všech svatých. Největší rozkvět obec zaznamenala v 17. a 18. století a z této doby také pochází většina místních kulturních památek. Pokud Kovářov navštívíte může obdivovat také několik krásných selských usedlostí, které se zde dochovaly. Obec Kovářov je ovšem vyhlášená i svým bohatým kulturním a společenským životem - v něm má své významné místo i Jihočeský folklorní festival, který se v obci každoročně od roku 1996 koná, vždy na přelomu května a června.
Jihočeský folklorní festival je třídenní regionální přehlídkou dětských i dospělých folklorních souborů, kam často navíc - jako hosté - přijíždějí i soubory z jiných etnografických oblastí ČR nebo ze zahraničí. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit na vystoupení celkem 22 folklorních souborů. Chybět ovšem nebude ani Kovářovský jarmark, Historické hry kovářovské, Šermířská skupina Collegium 1570 a další doprovodné programy.
Kovářov
Kovářovan
Hlavním mediálním partnerem letošního Jihočeského folklorního festivalu se stal Český rozhlas České Budějovice. Pro naše posluchače proto v sobotu 1. června 2002 od 14 do 16 hod připravujeme pořad "Na lidovou notičku s Českým rozhlasem České Budějovice", který bude přímým přenosem z vystoupení na kovářovské návsi.

Hlavním pořadatelem festivalu: Folklorní soubor Kovářovan. Ve spolupráci s obcí Kovářov, Ústavem lidové kultury ve Strážnici (www.ulk-straznice.cz), Folklorním sdružením ČR (www.fos.cz).

Ředitelé festivalu: manželé Milan a Pavla Škochovi (e-mail: milan.skoch@worldonline.cz).

Kompletní program a veškeré informace o Jihočeském folklorním festivalu v Kovářově naleznete zde: www.pb.cz/alfa/kovarov.

Své připomínky a náměty k pořadu můžete psát na adresu: Český rozhlas České Budějovice, U Tří lvů 1, 370 29 České Budějovice. (Obálku nezapomeňte označit heslem "Když se řekne folklor..."!) Nebo na e-mail: mbenesov@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 28.05.2002 v 18:16 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA