HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

KUNOVSKÉ LÉTO 2002

19. až 23. června 2002 - Kunovice
Ve dnech 19. až 23. června 2002 pořádají Občanské sdružení Kunovjan a Město Kunovice ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR, Ministerstvem kultury ČR, Městy Uherské Hradiště a Staré Město, Krajským úřadem Zlín a s Programy PHARE a Obnovy venkova IX. ročník Dětského folklorního festivalu s mezinárodní účastí KUNOVSKÉ LÉTO. Záštitu nad touto akcí převzal ministr bez portfeje a vedoucí Úřadu vlády ČR Karel Březina.
Na festivalu se představí dětské folklorní soubory a dětské lidové muziky ze Slovácka, Valašska, Čech, Slovenska, Polska, Itálie, Belgie a Portugalska.
Bohatý program festivalu se neomezí jen na Kunovice. Již ve středu 19. června 2002 večer vystoupí zahraniční hosté festivalu také v Luhačovicích a Uherském Brodě. Čtvrteční výchovné koncerty, slavnostní průvod souborů a večerní propagační vystoupení se uskuteční v Uherském Hradišti.. V pátek se výchovné koncerty přestěhují do Starého Města a Vlčnova. Těžiště festivalových pořadů připadá na sobotu 22. a neděli 23. června 2002 a odehraje se převážně v kunovském přírodním areálu.
Hostitelé však připravili pro účastnické soubory i bohatý doprovodný program. Patří mezi ně taneční dílny, návštěva Slováckého muzea, hradu Buchlov a zámku Buchlovice, sportovní zápolení v krytém bazénu v Uherském Hradišti a sportovní hale v Kunovicích, v pátek večer pak i koncert profesionální kapely FLERET a dětí v kunovském přírodním areálu, a v neděli dopoledne též koncert duchovní písně v kunovském chrámu Páně. Nebude chybět ani ohňostroj (sobota ve 22:00 hod.) a zábavy, a to nejen s cimbálovou muzikou a lidovým tancem, ale i country kapelou a dětskou rockovou kapelou, včetně moderních tanců.
Návštěvníky festivalu bude jistě zajímat mezinárodní řezbářská dílna v přírodním areálu v Kunovicích Do dřeva řezané, která bude probíhat po celou dobu festivalu.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 28.05.2002 v 18:55 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA