HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

6. Mezinárodní folklorní festival PLZEŇ 2002

14. až 16. června 2002
Ve dnech 14. až 16. června 2002 pořádá Soubor písní a tanců Jiskra Plzeň ve spolupráci s Městem Plzeň, Plzeňským krajem, Nadací 700 let města Plzně, Folklorním sdružením ČR, Ministerstvem kultury ČR, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Střední průmyslovou školou dopravní v Plzni, Regionální obcí Slováků v Plzni, Městem Horní Bříza, souborem Úsměv Horní Bříza, Klubem Horní Bříza a Obcí Dýšina již 6. ročník Mezinárodního folklorního festivalu PLZEŇ 2002, nad kterým převzal záštitu hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmermann. Mediálním partnerem festivalu je Český rozhlas.
Festivalové programy se budou odehrávat v Plzni od pátku do neděle na scéně u Branky a v rámci Historického víkendu také na náměstí Republiky. V pátek jim však budou předcházet výchovný koncert zahraničního souboru pro základní školy v kulturním sále Střední průmyslové školy dopravní a koncert souboru Meteláček se zahraničními lidovými hudbami v respiriu Základní umělecké školy Chválenická v Plzni. V sobotu 15. června 2002 vystoupí vybraní účastníci festivalu v obci Dýšina ((Plzeň - sever) v rámci Dýšinských folklorních slavností 2002. Zatímco v neděli 16. června budou plzeňská scéna u Branky a náměstí Republiky patřit Dětskému dni, v jehož rámci se představí - jak jinak - především dětské soubory, v Horní Bříze (Plzeň - sever) bude jeviště Kulturního domu patřit vyhlášenému místnímu souboru Úsměv a vybraným zahraničním účastníkům festivalu, kteří společně vystoupí v rámci Mezinárodního folklorního odpoledne v Horní Bříze.

Platnost obrázku vypršela.

Festivalu se zúčastní 11 folklorních souborů z Plzně, okolí a dalších míst republiky. Evropskou lidovou kulturu budou dále reprezentovat hosté ze Slovenska, Chorvatska, Německa, Sardinie a Skotska. Nu a až z Jižní Ameriky, z ekvádorského hlavního města Quita, přijede indiánský soubor Yarinaecuador.

Platnost obrázku vypršela.

Mezi doprovodnými programy budou největší pozornost přitahovat staročeské jarmarky a ukázky lidových řemesel v Plzni a Dýšině. Na dýšinské návsi pak bude možno ochutnat typickou lidovou stravu, fara v Dýšině zase nabídne příležitost shlédnout výstavu fotografií z loňských folklorních slavností, nazvanou Dýšina 2001. Ani milovníci dechových kapel nepřijdou v Dýšine ani v Plzni zkrátka.
Podrobné informace o programu festivalu PLZEŇ 2002 lze vyhledat na internetových stránkách http://souborjiskra.hyperlink.cz/festival

Kontakt na pořadatele:

Michaela Vondráčková
Na Slovanech 365
330 08 Zruč - Senec
Czechia (CZ)
tel: (+420) 377 824 441
(+420) 723 979 527

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 28.05.2002 v 19:21 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA