HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

ROŽNOVSKÉ SLAVNOSTI 2002

Mezinárodní folklorní festival - Den slovanské vzájemnosti, Valašský rok: 5. až 7. června 2002 - Rožnov pod Radhoštěm
Ve dnech 5. až 7. června 2002 se ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční tradiční mezinárodní folklorní festival Rožnovské slavnosti. Festival pořádají Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm a Folklorní sdružení České republiky pod záštitou senátorky Jaroslavy Moserové.
Na festivalu se představí návštěvníkům skanzenu a Pusteven celkem 15 nejznámějších i nových dospělých i dětských valašských folklorních kolektivů a lidových hudeb, z jižní Moravy přijede Horňácká muzika Martina Hrbáče, Cimbálová muzika Danaj, Old Stars Hradišťan a Handrláček z Kunovic, a dále vystoupí Vojenský umělecký soubor Ondráš Brno. Programy obohatí také zahraniční a krajanské soubory Béri Balogh Ádam z Maďarska, Słowianki z Polska, Mostár a Chemlon ze Slovenska, Nádej z Francie, Moravanka z Kanady, Čechohradská hudba z Ukrajiny, texaští krajané, Bela Cerkva ze Srbska a další. V osmadvaceti programech se tak představí celkem 1000 účinkujících.
Cyrilometodějský svátek, který letos připadá na pátek 5. července, bývá na slavnostech již tradičně věnován Dni slovanské vzájemnosti. Stěžejními programy dne budou pořady Zpěvy zemí slovanských (Pustevny, 12:30 hod.) a Slovan všude bratry má (Komorní amfiteátr, 16:00 hod.), v nichž vystoupí Old Stars Hradišťan, Mostár Brezno, Chemlon Humenné a Słowianki z polského Krakova. Páteční program vyvrcholí v 21:00 hod. v amfiteátru Na stráni nádherným koncertem Vojenského uměleckého souboru Ondráš Brno Příběhy tancem vyzpívané.
V sobotu 6. července a v neděli 7. července bude Rožnovským slavnostem udávat tón Valašský rok. K sobotním magnetům patří memoriál Dušana Růžičky - mužské taneční soutěže v Odzemku a Obuškovém Kdo vyskočí, ten je chlap (Komorní amfiteátr, 10:30 hod.) a finále této soutěže Poďme, chlapci, poďme zbíjať (komorní amfiteátr, 15:00 hod.). Něha a krása dýchne na diváky z pořadu Ej, toč sa, děvča, toč sa, v němž valašské soubory Klobučan, Vsacan, Jasénka a Radhošť předvedou točivé tance. Během dne se ale představí i zahraniční hosté a milovníky gajdošské muziky jistě přiláká i program Hudce a gajdoši, dobří řemesníci (Komorní amfiteátr, 18:00 hod.). Neděle nabízí mezi jinými krajanský pořad Návraty do staré vlasti Komorní amfiteátr, 12:00 hod.) a hlavní pořad letošních Rožnovských slavností nazvaný Finis Opus Coronat, neboli Konec dobrý, všechno dobré (komorní amfiteátr, 15:00 hod.).
Podrobný program Rožnovských slavností nabízí Valašské muzeum v přírodě na svých internetových stránkách http://www.vmp.cz a www.fos.cz.
Mediálním partnerem festivalu je Český rozhlas.

Mgr. Viliam Dekan

Kontakt:

Vítězslav Koukal
Valašské muzeum v přírodě
756 61 Rožnov pod Radhoštěm
Česko (CZ)
tel: (+420) 571 757 111

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.06.2002 v 19:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA