HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XXIII. národopisný festival Kyjovska MILOTICE 2002

Ve dnech 9. až 11. srpna 2002 pořádají Obec Milotice a Klub Obecního úřadu Milotice ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR XXIII. ročník Národopisného festivalu Kyjovska MILOTICE 2002. Záštitu nad touto akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek, přednostka Okresního úřadu Hodonín Danuše Křiváková a senátor Senátu Parlamentu ČR Josef Kaňa. Festival se uskuteční 9. a 10. srpna v areálu vinných sklepů U Šidlen a v neděli 11. srpna v areálu Státního zámku Milotice.
Na festivalu se představí folklorní taneční soubory, muziky, sbory a sólisté z kyjovského Dolňácka (Slovácko) a jako hosté Slovácký krúžek z Tvrdonic (Podluží - Slovácko), Folklorní soubor Kopaničiar z Myjavy (Kopanice - Slovensko) a Cimbálová muzika Šajtar z Ostravy.

Platnost obrázku vypršela.

Bohatý program festivalu bude zahájen v pátek v 18.30 hodin v areálu U Šidlen koncerty domácích cimbálových muzik. Po slavnostním zahájení mohou diváci shlédnout pořad mužských tanců s názvem "Já su rád, že su chlap...". První festivalový večer uzavře koncert muziky Šajtar a noční taneční veselice při dechové hudbě Miločanka.
Sobotní programový podvečer otevře v 18.00 hodin program dětských souborů ("Děti a jejich vzory"), na který naváže vystoupení jubilujícího souboru z Kyjova ("Slovácký soubor Kyjov - 60 let"). Ve 20.00 hodin bude zahájen tematický závěrečný pořad trilogie "Hospodářův rok - Od vinobraní do Tří králů". Dalšími pořady večera je koncert Kopaničiaru Myjava a "Písně vyprávějí příběhy III - Poutníci, zbojníci, mordýři". Zpívání z pódií se přenese kolem půlnoci do celého areálu sklepů a dotvoří atmosféru festivalu spojenou s ochutnávání dobrých milockých vín.
Nedělní pořady se uskuteční již od 10.00 vystoupeními souborů v zámeckém parku. Po mši svaté (13.00) zazní v prostorách zámeckých nádvoří nejen historické písně v podání sboru Kampanela (13.30) , ale též křídlovky v pořadu dechové hudby Mladá muzika ze Šardic (13.45). Průvod účinkující projde obcí ve 14.00 hodin a přivede účinkující i návštěvníky do prostor krásného milotického zámku. Národopisný festival MILOTICE 2002 bude ukončen závěrečným pořadem národopisných souborů, muzik a sborů s názvem Pod Strážovským kopcem (začátek v 15.00) věnovaný 30. letům od založení festivalu a zpěvy mužských sborů.
S dalšími zajímavostmi kraje kolem Kyjova a Milotic se mohou návštěvníci festivalu seznámit projížďkou po nenáročných cyklistických stezkách.

František Synek

Pátek - areál U Šidlen
18.30: Domácí vás vítají (Koncert cimbálových muzik), autor: Petr Šrahulek
19.30: Zahájení festivalu
19.45: Já su rád, že su chlap (Mužský pěvecký a taneční projev na Kyjovsku), autoři: Milan Pokorák a Jiří Petrů
21.30: Koncert cimbálové muziky Šajtar
22.30: Tančíme při dechové hudbě Miločance
Sobota - areál U Šidlen
18.00: Děti a jejich vzory (Dětský program), autor: Hana Vašulková
19.15: Slovácký soubor Kyjov 60 let (koncert jubilanta), autor Milan Pokorák
20.00: Hospodářův rok III. (Od vinobraní do Tří králů), autor: Miroslav Blahušek
21.30: Kopaničiar (Koncert hosta festivalu)
22.30: Písně vyprávějí příběhy III. (Poutníci, zbojníci a mordíři), autor: Pavel Petržela
22.30 Zpívání u cimbálů
Neděle - areál státního zámku
10.00: Dopoledne na zámku (Vystoupení souborů, prodej výrobků), autor: Michal Strýček
13.00: Slavnostní mše svatá
13.30: Písně minulých staletí (Historické vokály v podání sboru Campanela)
13.45: Šardičanka vyhrává (koncert dětské dechové hudby), autor: Josef Ištvánek
14.00: Průvod účinkujících
14.30: Zpívají křídlovky (Promenádní koncert Miločanky)
15.00: Pod strážovským kopcem (Písně a tance našeho kraje), autor: František Synek
17.00: V tem milockém zámku (Zpívání na rozloučení), autor: František a Jaroslav Neduchalovi
Účinkují národopisné soubory, slovácké krúžky, cimbálové muiky, dechové hudby a sólisté z kyjovského Dolňácka a jejich hosté.

Změna programu vyhrazena.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 26.07.2002

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA