HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

33. LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI 2002

Ve dnech 22. - 25. srpna 2002 se koná v Kulturním areálu obce Liptál XXXIII. Mezinárodní folklorní festival "Liptálské slavnosti". Ve čtyřech festivalových dnech se široké veřejnosti představí zahraniční folklorní soubory ze 14 zemí Afriky, Ameriky, Asie a Evropy a 14 souborů z Moravy a z Čech včetně čtyř generací jednoho z hlavních pořadatelů festivalu - Folklorního sdružení Lipta Liptál.
Festival bude zahájen družebním večerem v pátek 23. srpna v 19 hodin. Z mnoha dalších festivalových programů návštěvníky jistě zaujme otevření výstavy a dnes již tradičních řezbářských dnů na Obecním úřadě v Liptále v sobotu 24.8 v 10,00 hodin. Tamtéž přijme o hodinu později vedoucí souborů a hosty festivalu starosta obce. Ve 13,30 hodin se pódium Kulturního areálu obce Liptál rozzáří dětskými úsměvy. Uskuteční se hlavní program dětských folklorních souborů. V 16,00 a v 19,30 hodin budou mít účastníci možnost shlédnout představení zahraničních účastníků festivalu. Ještě ve 21,30 začíná vystoupení souboru Púčik z Brna a po něm následují slavnostní ohňostroj a lidová zábava. Kdo nebude následující den - v neděli 26. srpna - dlouho vyspávat, má příležitost zúčastnit se mše v Římsko-katolickém kostele a bohoslužby v kostele Českobratrské církve evangelické v Liptále. Nedělní program zpestří v 11,00 hodin přehlídka párových tanců. Hlavní programové odpoledne zahájí ve 13,30 hodin slavnostní defilé souborů obcí a v 15 hodin se uskuteční hlavní festivalový program. Závěr festivalu bude patřit večerní zábavě s country skupinou Kanonýři z Kunovic.

Platnost obrázku vypršela.

Mezi zahraniční účastníky festivalu budou patřit folklorní soubory z Nového Zélandu, Japonska, Maďarska, Rakouska, Německa, Mexika, Bulharska, Itálie, Slovenska, Turecka, Litvy, Ukrajiny, Hercegoviny a Egypta. Jejich partnery z České republiky budou soubory Púčik Brno, Haná Velká Bystřice, Šumava Klatovy, Kuřátka Chrudim, Slováček Brno, Handrlák Kunovice, Sedmikvítek Frenštát pod Radhoštěm, FoS Lipta Liptál (4 skupiny), Mažoretky Liptál, "2+1 Liptál a country skupina Kanonýři z Kunovic.
Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení Lipta Liptál, Obecní úřad Liptál, Krajský úřad Zlín, Folklorní sdružení České republiky a Valašské folklorní sdružení. Záštitu nad festivalem převzal pan Ivan Havlíček, místopředseda výboru Senátu Parlamentu ČR.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.07.2002

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA