HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

VIII. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL PÍSEK 2002

Ve dnech 14. - 18.srpna 2002 se v Písku uskuteční VIII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Písek 2002". V pěti festivalových dnech se široké veřejnosti představí pět zahraničních a jedenáct českých folklorních souborů, včetně dětských.
Festival bude zahájen koncertem dechové hudby ve středu 14. 8.2002 v 17,00 v Palackého sadech v Písku hodin a ve 20. 00 hodin v zahradě KK koncertem sopuboru Hradišťan.. Zahraniční soubory se publiku představí poprvé ve čtvrtek 15. srpna v 18,00 hodin v Palackého sadech vystoupením "Vítejte přátelé". Souborů z České republiky bude scéna v Palackého sadech patřit v pátek 16. srpna. Od 14,00 se na ní představí dětské soubory, další české soubory vystoupí v 18,00 hodin v pořadu "U nás v Písku". Hlavním festivalovým dnem bude sobota. Po ranním přijetí vedoucích souborů starostou města na písecké radnici pozdraví účastníci festivalu občany Písku slavnostním průvodem městem, který začíná v 10,30 hodin pod názvem "Roztančená ulice". Hlavní festivalový pořad "Písek tančí a zpívá nad Otavou" začíná v sobotu 17.srpna ve 14,00 hodin v Palackého sadech. Tečkou za festivalovými programy bude "Loučení s festivalem" v neděli 18.srpna 2002 na Městském ostrově.
Mezi zahraničními hosty uvítá písecké publikum folklorní soubory Artas z Řecka, El Beheira z Egypta, Pispalan Pelimannit a Pispaset z Finska, Tonalli Ambar z Mexika a Tufak z Turecka. Z českých dětských folklorních souborů se představí Doudlebánek z Doudleb, Kamýček z Kamýka nad Vltavou, Malý Furiant z Českých Budějovic, Prácheňáček ze Strakonic, Pramínek z Vráže u Písku a Rokytička z Rokycan. Dospělou scénu českého folkloru doplní Doudeban z Doudleb, Jiskra z Plzně, Kovářovat z Kovářova, Úsměv z Horní Břízy a domácí Písečan.
Pořadateli festivalu jsou Městský úřad Písek, Kulturní klub města Písku, Folklorní soubor Písečan, Folklorní sdružení ČR a Divadlo Fráni Šrámka. Záštitu nad festivalem převzali pan poslanec Tom Zajíček a pan Jan Zahradník, hejtman Jihočeského kraje.
V případě nepříznivého počasí se hlavní pořady uskuteční v Divadle Fráni Šrámka, sobotní hlavní pořad pak v Kulturním klubu.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

14.08.2002 v 13:59Luděk Šorm

Mohu sdělit aktuální informaci, že festival v Písku letos bohužel opravdu vzhledem k záplavám nebude.


14.08.2002 v 11:03Karel P.

Tak sem se chtěl přijet podivat, ale asi kvuli záplavám festival nebude. Škoda...


Zveřejněno 31.07.2002

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA