HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

VIII. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL PÍSEK 2002

Ve dnech 14. - 18.srpna 2002 se v Písku uskuteční VIII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Písek 2002". V pěti festivalových dnech se široké veřejnosti představí pět zahraničních a jedenáct českých folklorních souborů, včetně dětských.
Festival bude zahájen koncertem dechové hudby ve středu 14. 8.2002 v 17,00 v Palackého sadech v Písku hodin a ve 20. 00 hodin v zahradě KK koncertem sopuboru Hradišťan.. Zahraniční soubory se publiku představí poprvé ve čtvrtek 15. srpna v 18,00 hodin v Palackého sadech vystoupením "Vítejte přátelé". Souborů z České republiky bude scéna v Palackého sadech patřit v pátek 16. srpna. Od 14,00 se na ní představí dětské soubory, další české soubory vystoupí v 18,00 hodin v pořadu "U nás v Písku". Hlavním festivalovým dnem bude sobota. Po ranním přijetí vedoucích souborů starostou města na písecké radnici pozdraví účastníci festivalu občany Písku slavnostním průvodem městem, který začíná v 10,30 hodin pod názvem "Roztančená ulice". Hlavní festivalový pořad "Písek tančí a zpívá nad Otavou" začíná v sobotu 17.srpna ve 14,00 hodin v Palackého sadech. Tečkou za festivalovými programy bude "Loučení s festivalem" v neděli 18.srpna 2002 na Městském ostrově.
Mezi zahraničními hosty uvítá písecké publikum folklorní soubory Artas z Řecka, El Beheira z Egypta, Pispalan Pelimannit a Pispaset z Finska, Tonalli Ambar z Mexika a Tufak z Turecka. Z českých dětských folklorních souborů se představí Doudlebánek z Doudleb, Kamýček z Kamýka nad Vltavou, Malý Furiant z Českých Budějovic, Prácheňáček ze Strakonic, Pramínek z Vráže u Písku a Rokytička z Rokycan. Dospělou scénu českého folkloru doplní Doudeban z Doudleb, Jiskra z Plzně, Kovářovat z Kovářova, Úsměv z Horní Břízy a domácí Písečan.
Pořadateli festivalu jsou Městský úřad Písek, Kulturní klub města Písku, Folklorní soubor Písečan, Folklorní sdružení ČR a Divadlo Fráni Šrámka. Záštitu nad festivalem převzali pan poslanec Tom Zajíček a pan Jan Zahradník, hejtman Jihočeského kraje.
V případě nepříznivého počasí se hlavní pořady uskuteční v Divadle Fráni Šrámka, sobotní hlavní pořad pak v Kulturním klubu.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

14.08.2002 v 13:59Luděk Šorm

Mohu sdělit aktuální informaci, že festival v Písku letos bohužel opravdu vzhledem k záplavám nebude.


14.08.2002 v 11:03Karel P.

Tak sem se chtěl přijet podivat, ale asi kvuli záplavám festival nebude. Škoda...


Zveřejněno 31.07.2002

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA