HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

FOLKLOR BEZ HRANIC - OSTRAVA 2002

Ve dnech 12. - 16.srpna 2002 se v Ostravě uskuteční V. ročník Festivalu městských folklorních souborů s mezinárodní účastí FOLKLOR BEZ HRANIC - OSTRAVA 2002. V pěti festivalových dnech se občanům a návštěvníkům města představí více než desítka folklorních souborů z České republiky, ale i ze zahraničí.
Účastníky festivalu přivítá v pondělí 12.srpna ve 14 hodin primátor Města Ostravy pan Ing. Čestmír Vlček. Zahajovací koncert festivalu se uskuteční téhož dne v 19,30 hodin v Koncertním sále Janáčkovy konzervatoře v Ostravě.
Většina folklorních festivalů se odehrává na jednom nebo dvou pódiích. Ostravský festival má jednu velice zajímavou zvláštnost: každý festivalový den se koná v jiné části města. V pondělí 12.srpna přivítají účastníky festivalu městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. V úterý shlédnou vystoupení souborů diváci v městském obvodu Slezská Ostrava, Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky. Středeční program pokračuje v městských obvodech Slezská Ostrava a Ostrava - Jih. Ve čtvrtek uvidí soubory v Ostravě - Porubě, v Hlučíně a Klimkovicích. V poslední den - pátek - se účastníci vrátí do městského obvodu Moravská Ostrava a do Přívozu. Závěrečný slavnostní festivalový program se uskuteční v pátek 16.srpna v 19,00 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a po něm se účastníci s festivalem rozloučí večerem u cimbálu.
Zahraničními hosty festivalu "Folklor bez hranic" budou soubory z Japonska, Řecka a Lotyšska, mezi domácími účastníky diváci uvidí a uslyší Domažlickou dudáckou muziku, ostravské folklorní soubory Hlubina a Hlubinka, Cimbálovou muziku Cvrčci, Slezský soubor Heleny Salichové, soubory Holúbek, Odra, romské soubory při občanském sdružení Vzájemné soužití - Ostrava a další.
Festival pořádá Společnost pro kulturu a umění v Ostravě spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina, za finanční podpory Ministerstva školství a mládeže ČR, Ministerstva kultury ČR, Statutárního města Ostravy a Úřadů městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava - Poruba, Ostrava - Jih, Ostrava Mariánské Hory a Hulváky a Slezská Ostrava.
Záštitu nad festivalem převzal primátor města Ostravy Čestmír Vlček.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

30.08.2002 v 11:47Zaneta Hejdukova

Dobry den, zdravim vsechny priznivce folkloru.
Myslim, ze muj nazor nepotesi nektere ucastniky folklorniho festivalu Folklor bez hranic,ale presto to napisi. S manzelem jsem mela moznost jiz po ctvrte za sebou navstivit zaverecny vecer festivalu. Letos jsem byla opravdu zklamana z vykonu domacich souboru.
Nechci kritizovat vystoupeni souboru Heleny Salichove, protoze ti jedini predvedli tanec na urovni, at uz veznu choreografii, drzeni tela pri tanci nebo vyraz tanecniku.
Pamatuji si, ze kdysi patrily soubory Odra ci Hlubina k tem lepsim souborum, ale jejich letosni vykony me opravdu zklamaly.
A myslim si, ze pokud se soubor Hlubina prezentuje jako poradajici soubor, melo by byt jeho vystoupeni, z hlediska kvality, vzorem pro pozvane soubory.
Velice na me zapusobilo vystoupeni mexickeho souboru a cernosskych muzikantu.
Uz nyni se tesim na dalsi rocnik tohoto festivalu.


Zveřejněno 08.08.2002

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA