HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura

Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

SOCHOVY NÁRODOPISNÉ SLAVNOSTI - LHOTKA POD ONDŘEJNÍKEM

Je řada velkých měst, která pořádají velké folklorní festivaly. Folklor je však doma především na vesnici. Řídící učitel školy ve Lhotce pod Ondřejníkem, pan Vincenc Socha, sesbíral v kraji okolo Ondřejníka na 1200 lidových písní a 160 tanců. Jeho přínos pro uchování těchto pokladů tradiční lidové kultury si každoročně připomínají pořadatelé a návštěvníci Sochových národopisných slavností, jejichž VIII. ročník se uskuteční v sobotu 24. srpna 2002.
Účastníci slavností se sejdou na přijetí u starostky obce (a současně i ředitelky slavností) paní Růženy Kopčákové ve 12,30 hodin. Ve 13,30 hodin bude následovat shromáždění u pamětní desky Vincence Sochy a průvod do areálu slavností. 13 folklorních souborů pak v průběhu odpoledne a večera vystoupí v 5 připravených programech.
Po slavnostním zahájení ve 14,30 hodin se nejprve divákům představí svými programy dětské folklorní soubory Valášek (Kozlovice), Malá Ostravica (Frýdek-Místek), Hurčanek (Palkovice), Holubjanka (Kunčice pod Ondřejníkem) a Grunik (Ostravice).
Mezi dospělé účastníky slavností letos budou patřit Pilky (Lhotka), Valašský vojvoda (Kozlovice), Ostravica (Frýdek-Místek), Ondřejnica (Stará Ves nad Ondřejnicí), Grunik s Cimbálovou muzikou Vojtek (Ostravice), Skaličan (Skalica - Slovenská republika), Slovácký soubor Kyjov a Cimbálová muzika Technik z Ostravy. Ti se postupně všichni představí v pořadech "Láska opravdivá", "Vystoupení souboru Ondřejnica a jeho hostů" a ve večerním pořadu "Struny a pentle". Po nich následuje lidová veselice.
K pochutnání budou napečeny domácí koláče a cukroví, z dalších domácích specialit uvedeme např. zelňačku, bramborové placky, grilovaná uzená žebra, klobásky, vepřenky ...
Pořadateli slavností jsou Klub žen a Obecní úřad ve Lhotce, Ministerstvo kultury ČR a Folklorní sdružení ČR, generálním sponzorem je Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice. Záštitu nad festivalem převzal pan Ilja Racek, ředitel České televize Ostrava.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.08.2002

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA