HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Archívní fotografie: ZPĚVÁČCI, SLÁVICI A PETER DVORSKÝ

Již jsme informovali o tom, že ve dnech 21. a 22. září 2002 se v Kongresovém centru Praha uskuteční dva zajímavé koncerty, které upoutají především milovníky zpěvu a lidového umění. Netradičně se na nich setkají pěvecké veličiny první kategorie - Eva Urbanová a Peter Dvorský - s těmi, které možná pěvecká kariéra teprve čeká: s vítězi celostátních přehlídek dětských zpěváků lidových písní v České a ve Slovenské republice v roce 2002, pořádaných pod názvy "Zpěváčci" a "Slávik Slovenska". Toto setkání účinkujících různých kategorií není náhodné. Mistr Peter Dvorský každoročně zaštiťuje uvedenou slovenskou soutěž a letos již po druhé převzal záštitu také nad celostátní přehlídkou zpěváčků, která se konala ve dnech 11. - 12. května ve Velkých Losinách. Po několikaleté spolupráci se pořadatelé obou soutěží dohodli na společné prezentaci nejlepších účastníků. Vloni se jejich společný koncert uskutečnil v Bratislavě a letos účastníky poprvé přivítá Praha.
Dnes již zveřejněné informace doplníme o sdělení, dokumentující význam této kulturní a společenské události: první z koncertů se koná pod záštitou senátora Ivana Havlíčka a Mistra Petra Dvorského, nad druhým z nich převzal záštitu primátor hlavního města Prahy pan Igor Němec. Koncerty podporují CAC Leasing, a.s., OSA Praha, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Sdružení Tradice ČR, a Folklórna únia na Slovensku, Národné osvetové centrum Bratislava, Obec Slovakov v ČR. Současně se několika archivními fotografiemi vracíme k letošnímu ročníku přehlídky Zpěváček - Slávik 2002 a k loňskému jubileu Mistra Dvorského.

Platnost obrázku vypršela.

Foto: František Synek

DALŠÍ FOTO

Platnost obrázku vypršela.

POKRAČOVÁNÍ

Platnost obrázku vypršela.

DOKONČENÍ

Platnost obrázku vypršela.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Zpěváčci
Zveřejněno 14.08.2002

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA