HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Reprezentační VI. Národní krojový ples

Folklorní sdružení České republiky uspořádalo v minulých pěti letech ve Žďáru nad Sázavou pět nádherných reprezentačních NÁRODNÍCH KROJOVÝCH PLESŮ, na jejichž přípravě se spolupodílelo výrazně také město Žďár nad Sázavou, jeho představitelé a sponzoři. Především počínaje třetím ročníkem se plesy mimořádně vydařily a byly ozdobou a vyvrcholením plesové sezóny ve městě i na Vysočině.
Národní krojový ples - plakát na 6.ročník 2003
VI. NÁRODNÍ KROJOVÝ PLES 2003 se uskuteční v sobotu 8. února za účasti několika stovek krojovaných účastníků z celé naší republiky s bohatým programem, v němž nebudou chybět předtančení Českou a Moravskou besedou, samostatná vystoupení souborů z vybraných národopisných regionů ČR (Horácko, Slezsko aj.), volba Miss plesu, bohatá tombola.
Národní krojový ples
Samozřejmostí bude dostatek prostoru pro vlastní tanec při slovácké dechové hudbě Vlkošáci z Vlkoše u Kyjova, Cimbálová muzika VUS Ondráš Brno a při lidových muzikách zúčastněných souborů.
Národní krojový ples
Záštitu nad připravovaným VI. národním krojovým plesem přijali místopředsedkyně PS PČR Miroslava Němcová, ministr obrany Jaroslav Tvrdík a hejtman kraje Vysočina František Dohnal.
Národní krojový ples
Pořadatelé plesu každoročně usilují nejen o jeho další programové zkvalitnění, ale snaží se také o to, aby se ples stal místem zapojení nejen folklorních festivalů a folklorních souborů, ale také významnou společenskou akcí celého kraje. Ples je pořádán v rámci oslav 80-let Českého rozhlasu. Rovněž proběhne křest CD Zpěváček-Slávik.

Tisková zpráva FoS ČR

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Národní krojový ples
Zveřejněno 22.01.2003 v 19:29 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA