HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Ples Sdružení "Tradice ČR" se vydařil.

V pátek 14. března 2003 se ve večerních hodinách na Slovanském ostrově v Paláci Žofín představilo svým prvním plesem Sdružení "Tradice ČR" a to za účasti více jak 300 set představitelů státní správy, sportu, kultury a podnikatelů.
Touto jeho první pražskou společenskou akcí Sdružení představilo svoji činnost a cíle a snažilo se přispět ke zviditelnění odkazu našich předků, znovuoživení, rozvoje a propagaci tradičních hodnot ČR.
Na začátku programu byly vyzvednuty osobnosti, které se zasadily o propagaci a prezentaci ČR doma i v zahraničí. Spoluorganizátory plesu byli Folklorní sdružení ČR, Český klub olympioniků, Správa českých center, BUSSMARK, VMP, Svaz pro hospodářskou a obchodní spolupráci a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Záštitu nad plesem převzal ministr kultury ČR pan Pavel Dostál, který se bohužel z vážných důvodů zúčastnit nemohl.
Celým večerem provázela moderátorka Tina Pletánková. V bohatém programu plesu vystoupili Orchestr Karla Vlacha, Petr Muk, Iveta Bartošová, Cimbálová muzika VUS Ondráš Brno, Domažlická dudácká muzika. Taneční ukázky doplnilo předtančení standardních tanců v podání TK Metronom a show v akrobatickém rock´n´rollu v podání čtyřnásobných mistrů světa (R. Kolb a R. Holuša s partnerkami). Návštěvníci plesu měli možnost shlédnout ukázky práce lidových řemeslníků a v závěru programu je čekala bohatá tombola.
K vidění byla také první ze série projektů multimediálních CD, které jsou věnovány zachování národních tradic jak folklórních (folklorní festival Liptál, koncert Zpěváčci), architektonických (Valašské muzeum v přírodě Rožnov p. R.), sportovních (běh Emila Zátopka) tak i gurmánských (pravá Valašská zabíjačka - speciality).

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Ples Sdružení Tradice ČR

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 19.03.2003 v 18:52 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA