HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Seminář "Evropská unie, Česká republika a cestovní ruch"

V úterý 18. března 2003 se uskutečnil v Rytířském sále Senátu Parlamentu ČR seminář uspořádaný Výborem pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu České republiky ve spolupráci s Folklorním sdružením České republiky pro starosty a primátory měst a obcí, ve kterých se konají každý rok ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR významné lidové slavnosti a mezinárodní folklorní festivaly.
Záštitu nad seminářem převzal předseda Senátu Parlamentu ČR Petr Pithart. Hlavním tématem semináře byly otázky a problematika cestovního ruchu a integrace České republiky do Evropské unie, včetně možností využití tradiční lidové kultury v tomto procesu. Jako hlavní referující vystoupil s emotivním projevem týkajícím se integrace České republiky do evropských struktur místopředseda vlády České republiky a ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda, který v širších souvislostech též odpověděl na několik vznesených dotazů. Náměstek ministra pro místní rozvoj Čestmír Sajda seznámil hosty s problematikou "průmyslu" cestovního ruchu a otázkami souvisejícími především s domácí turistikou. Zdůraznil význam místních a regionálních lidových tradic a folkloru jako našeho výrazného trumfu a lákadla pro zahraniční návštěvníky. Jednání zahájila senátorka Jaroslava Moserová a přítomné svým projevem oslovil též 1. náměstek ministra kultury Zdeněk Novák.
Přítomno bylo téměř sto hostů, zástupců pěti desítek festivalových měst z celé republiky, kteří ocenili možnost setkat se s pozvanými představiteli České republiky a osobně s nimi prodiskutovat otázky spojené s cestovním ruchem a domácí turistikou v čase před integrací republiky do Evropské unie a výhledově též v budoucnosti po vstupu naší země do společenství evropských států.

František Synek

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 20.03.2003 v 14:17 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA