HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Slovácký rok v Kyjově letos pošestnácté

Významná folklorní slavnost, snad nejstarší u nás, Slovácký rok v Kyjově, se letos v létě uskuteční již pošestnácté.
Jednou za čtyři roky přivádí do srdce Slovácka tisíce příznivců národopisu z domova i ze zahraničí. Po čtyři srpnové dny, 14. - 17. 8. 2003, bude Kyjov patřit lidovým tradicím a zvykům, bohatství a kráse krojů, písním a všem, kteří se o jejich zachování a šíření nejen doma starají. Zárukou programové pestrosti připravovaných pořadů jsou desítky národopisných souborů a muzik. Stovky účinkujících, od těch nejmenších až po zralé muže a ženy, se budou podílet na oživení všeho, co již není nedílnou součástí jejich každodenního života, ale je součástí kulturního bohatství a dědictví celého národa a snad nezní nadneseně, řekneme-li rodinného stříbra.
Stavění máje, klenotnicový pořad A zrodila se píseň, Jarmak, krojovaný průvod, Poručíme větru déšču..., Tradice bez hranice, Jízda králů či Okolo Moravy, to jsou jen namátkou vybrané pořady z více jak dvou desítek (nepočítaje v to taneční zábavy a výstavy) těch, jejichž příprava je v plném proudu. Připraven je též plakát XVI. slováckého roku. Ve výběrovém řízení zaujal z osmnácti návrhů od devíti autorů nejvíce návrh Jaroslava Homoly z Brna. Autor zvolil neobvyklou a zajímavou formu keramických prvků znázorňujících postavičky tří muzikantů, nápis, kyjovskou radnici a znak města, jejichž seskupení a fotografická podoba působí vtipně, neotřele a vesele. Doufejme, že i jeho zásluhou zavítají do Kyjova nejen stálí, ale i noví příznivci národopisu. Všichni jste srdečně zváni a vítáni.

Dana Petříčková

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 03.06.2003 v 21:51 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA