HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

VIII. JIHOČESKÝ FOLKLORNÍ FESTIVAL KOVÁŘOV 2003

30. květen až 1. červen 2003
Ve dnech 30. května až 1. června pořádá v malebné obci Kovářov jihočeský folklorní soubor Kovářovan spolu s Ústavem lidové kultury ve Strážnici, Folklorním sdružením ČR a Obcí Kovářov za podpory Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Jihočeského kraje, Svazku obcí Milevska, Města Milevska a Jihočeského folklorního sdružení již VIII. jihočeský folklorní festival KOVÁŘOV 2003. Nad letošním ročníkem festivalu převzali záštitu předseda klubu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jaromír Talíř a hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník a starosta obce Kovářov Pavel Hroch.
Festival zahájí v pátek 30. května 2003 Dětský den. Dopoledne se ve výchovném koncertu Do kola z vesela pro Základní školu v Kovářově představí hostující soubory Doudlebánek, Prácheňáček, Bystřinka, Rozmarýnek, se soubory Kovářovánek a Malý Kovářovan. Následovat budou pořady Učíme se řemesla a Děti se baví.
Sobotní Hlavní festivalový den nabízí tři po sobě následující programy. V prvním, pod názvem Dokolečka chaso, vystoupí soubory Kovářovan, Písnička z Tábora, Písečan a Doudleban. Následuje program Dostaveníčko s jihočeskou kuchyní, ve kterém se představí Soumrak z Borovnice a Blaťácký soubor ze Ševětína. Ve třetím programu s názvem Stavy a řemesla účinkují soubory Vysočan z Jihlavy, Stražišťan z Pacova, Jitra ze Soběslavi a Malý Furiant z Českých Budějovic. Vyvrcholením dne je samostatný koncert Vojenského uměleckého souboru Ondráš Brno. Sobotní program obohatí start horkovzdušného balónu, Kovářovský jarmark, loutkové divadlo, ukázky z dílny jihočeských kuchařů a ohňostroj na dobrou noc.
Nedělní den začne opět startem horkovzdušného balónu. Veselé hry kovářovské umožní dětem, ale i dospělým, aby si vyzkoušeli svoji dovednost při různých žertovných disciplínách. Výstava na kovářovské radnici představí dokumenty a snímky významných kulturních památek zámku Orlík a hradu Zvíkov. Na hradu Zvíkov proběhne i odpolední koncert souboru Ondráš. Na závěr festivalu je připraveno posezení s kovářovskými soubory. Celkem bude v programech kovářovského festivalu účinkovat 11 folklorních souborů.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas studio České Budějovice v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas, Zlaté stránky, Soukromá televizní společnost TV GIMI a.s., Listy Písecka, Milevské noviny, Písecké postřehy a Táborsko. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský (OSA), CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.
Podrobnosti lze vyhledat na internetových stránkách:

Zpracoval:
Václav Horčička
26.5.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 29.05.2003 v 13:38 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA