HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XXI. ročník dětského folklorního festivalu
DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2003

30. - 31. května 2003 - Strážnice
Ve dnech 30. a 31. května 2003 pořádají Ústav lidové kultury ve Strážnici a Město Strážnice a Folklorním sdružením České republiky XXI. ročník dětského folklorního festivalu DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2003. Tento festival je pořádán v rámci dnů tradiční kultury v České republice.

Festivalu se zúčastní půl druhé desítky nejlepších a nejzajímavějších souborů téměř ze všech regionů České republiky, hostující soubor ze Slovenské republiky a čtyři rodinné kapely. Přípravě programů, jak bývá na strážnických akcích zvykem, byla věnována velká pozornost a lze se proto těšit na inspirativní a umělecky hodnotné pořady.
Po zahájení festivalu v pátek 30. května v 10:00 hod. bude v amfiteátru Zahrada následovat program Zahrajte nám, muzikanti, do tance. V podvečer, po slavnostním průvodu účastníků, který bude procházet ulicemi města od 16:30 hod., se opět v amfiteátru Zahrada v 18:00 hod. představí dětské lidové hudby v pořadu Muzikanti, hrajte. Od půl deváté večer se pak malí účastníci festivalu pobaví na hudební a taneční party, která, bude-li přát počasí, oživí Ostrůvek zámeckého parku.

Sobotu 31. května 2003, den před Mezinárodním dnem dětí, zahájí program s názvem Putování po moravské zemi. Pro všechny děti z řad účastníků i návštěvníků je od 9:00 do .14:00 hod. připraveno ve strážnickém skanzenu zábavné dopoledne s řemeslnými dílnami a množstvím her a soutěží. Hlavní festivalový pořad ve 14:30 hod. v amfiteátru Muzea vesnice jihovýchodní Moravy, nazvaný Co kdo umí... , nabídne pestrou přehlídku dětského fokloru ze všech koutů Čech, Moravy a Slezska, kterou bude XXI. dětský folklorní festival DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2003 ukončen.
V programech účinkují soubory Děcka a Handrláček z Kunovic, Hradišťánek z Uherského Hradiště, Kopaničárek ze Starého Hrozenkova, Kremienok z Bratislavy, Lúčánek z Louky, Malá Jasénka ze Vsetína, Mladinečka z Plzně, Palavánek z Mikulova, Púčik z Brna, Radost z Pardubic, Štěpnička z Veselí nad Moravou, Vizovjánek z Vizovic, Vonička z Havířova, Žerotínek ze Strážnice, Kotalovi z Hroznové Lhoty, Martynkovi z Mostů u Jablunkova, Šimandlovi z Plzně a Zetkovi z Vidče.
V rámci festivalu bude podepsána na strážnické radnici dohoda o spolupráci mezi Správou českých center a Folklorním sdružením České republiky.
Vstup na všechny akce festivalu je zdarma, a tak se nabízí možnost navštívit v těchto dnech Strážnici např. v rámci školního výletu.
Hlavními mediálními partnery je Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Sponzorsky festival podpořili OCHI INŽENÝRING spol.s.r.o., Carrefour, IN.ORG spol.s r.o., Ready stavební spol. s r.o., Metrostav, NAVATYP a.s., OSA, SUBTERRA, ELTODO a CAC Leasing, a.s. Praha.
Podrobnější informace je možno zjistit na následujících internetových stránkách:

Zpracoval : Václav Horčička 26. května 2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.05.2003 v 08:37 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA