HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Podluží v písni a tanci

50.ročník národopisných slavností
TVRDONICE
6.-8.června 2003
Ve dnech 6.až 8.června pořádá obec Tvrdonice a Slovácký Podlužácký krůžek jubilejní 50. ročník národopisných slavností "Podluží v písni a tanci". Poprve se spolupořadatelem této akce stalo i Folklorní sdružení České republiky. Tímto získaly slavnosti statut pozorovatele mezi čtyřiačtyřiceti akcemi, na jejichž organizaci se toto významné sdružení dětí a mládeže a největší občanské sdružení v oblasti kultury u nás, plně nebo částečně podílí. Záštitu nad slavnostmi převzal Josef Kaňa, předseda senátorského klubu Senátu Parlamentu České republiky.
V pátek před oficiálním zahájení slavností vystoupí dechová hudba Janička. Po oficiálním zahájení slavností následuje přehlídka dechových hudeb Zlaťanka, Mistříňanka, Vlčovanka, Šohajka, Dolanka, Lácaranka. Po přehlídce pokračuje večer lidovou veselicí s dechovou hudbou Vlčovanka.

První část sobotního odpoledne, pod názvem Naše děti, zahájí koncert mládežnické dechové hudby z Ratíškovic a z Rakouska. Slavnostní průvod dětských souborů uvede přehlídku dětských národopisných souborů. Účinkují soubory Pomněnka a Pěvecký sbor ZŠ z Tvrdonic, Pampelišky a Šáteček z Hrušek, Břeclavánek, CM ZUŠ Břeclav, Jatelinka z Moravské Nové Vsi, Koňárek Poštorná, Duběnka Hodonín, Vonička ze Zlína a Brodčánek Brodské. Mladí zpěváci z Podluží se zúčastní Soutěží ve zpěvu. Zahraj mě hudečku, Soutěž o Stárka podluží, to je název večerního programu, ve kterém bystoupí CM J.Severina, Slovácko ml., BROLN a NS Břeclavan se svými hosty a sólisty, mužské sbory z Tvrdonic-Kostic, Mikulčic, Mutěnic, Moravské Nové Vsi, ženský sbor z Tvrdonic a mladí soutěžící z regionu. Po přehlídce opět následuje lidová veselice s cimbálovými muzikami a dechovou hudbou Tvrdončanka.
Nedělní program začíná mší v chrámu páně sv. Mikuláše za účastníky slavností. Vystoupení souboru Mrákov završí sjíždění krojované chasy na vozech tažených koňmi na náměstí Míru. Hore Tvrdonicama je název průvodu účinkujících obcí. V odpoledním programu s názvem Vesele na Podluží účinkují děti MŠ a ZŠ Tvrdonice, Chodský soubor Mrákov, Slovácký krůžek z Prahy a Dolina Ratíškovice. Hodové verbování na Podluží předvedou tanečníci ze Slováckého krůžku Tvrdonice, Lužice a sólisté a verbíři všech generací regionu. Po skončení programu následuje lidová veselice s dechovou hudbou Janička.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Jih a Radio Proglas. Slavnosti podpořili Jižní Morava a.s., VHS Břeclav, Frujo a.s. Tvrdonice, Transgas a.s., Česká spořitelna, Jihomoravský kraj, Rovnost, PHARE , OSA, CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.
Zpracoval:
Václav Horčička 26.5.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Tvrdonice

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 01.06.2003 v 08:51 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA