HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Podluží v písni a tanci

50.ročník národopisných slavností
TVRDONICE
6.-8.června 2003
Ve dnech 6.až 8.června pořádá obec Tvrdonice a Slovácký Podlužácký krůžek jubilejní 50. ročník národopisných slavností "Podluží v písni a tanci". Poprve se spolupořadatelem této akce stalo i Folklorní sdružení České republiky. Tímto získaly slavnosti statut pozorovatele mezi čtyřiačtyřiceti akcemi, na jejichž organizaci se toto významné sdružení dětí a mládeže a největší občanské sdružení v oblasti kultury u nás, plně nebo částečně podílí. Záštitu nad slavnostmi převzal Josef Kaňa, předseda senátorského klubu Senátu Parlamentu České republiky.
V pátek před oficiálním zahájení slavností vystoupí dechová hudba Janička. Po oficiálním zahájení slavností následuje přehlídka dechových hudeb Zlaťanka, Mistříňanka, Vlčovanka, Šohajka, Dolanka, Lácaranka. Po přehlídce pokračuje večer lidovou veselicí s dechovou hudbou Vlčovanka.

První část sobotního odpoledne, pod názvem Naše děti, zahájí koncert mládežnické dechové hudby z Ratíškovic a z Rakouska. Slavnostní průvod dětských souborů uvede přehlídku dětských národopisných souborů. Účinkují soubory Pomněnka a Pěvecký sbor ZŠ z Tvrdonic, Pampelišky a Šáteček z Hrušek, Břeclavánek, CM ZUŠ Břeclav, Jatelinka z Moravské Nové Vsi, Koňárek Poštorná, Duběnka Hodonín, Vonička ze Zlína a Brodčánek Brodské. Mladí zpěváci z Podluží se zúčastní Soutěží ve zpěvu. Zahraj mě hudečku, Soutěž o Stárka podluží, to je název večerního programu, ve kterém bystoupí CM J.Severina, Slovácko ml., BROLN a NS Břeclavan se svými hosty a sólisty, mužské sbory z Tvrdonic-Kostic, Mikulčic, Mutěnic, Moravské Nové Vsi, ženský sbor z Tvrdonic a mladí soutěžící z regionu. Po přehlídce opět následuje lidová veselice s cimbálovými muzikami a dechovou hudbou Tvrdončanka.
Nedělní program začíná mší v chrámu páně sv. Mikuláše za účastníky slavností. Vystoupení souboru Mrákov završí sjíždění krojované chasy na vozech tažených koňmi na náměstí Míru. Hore Tvrdonicama je název průvodu účinkujících obcí. V odpoledním programu s názvem Vesele na Podluží účinkují děti MŠ a ZŠ Tvrdonice, Chodský soubor Mrákov, Slovácký krůžek z Prahy a Dolina Ratíškovice. Hodové verbování na Podluží předvedou tanečníci ze Slováckého krůžku Tvrdonice, Lužice a sólisté a verbíři všech generací regionu. Po skončení programu následuje lidová veselice s dechovou hudbou Janička.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Jih a Radio Proglas. Slavnosti podpořili Jižní Morava a.s., VHS Břeclav, Frujo a.s. Tvrdonice, Transgas a.s., Česká spořitelna, Jihomoravský kraj, Rovnost, PHARE , OSA, CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.
Zpracoval:
Václav Horčička 26.5.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Tvrdonice
Zveřejněno 01.06.2003 v 08:51 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA