HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

MEZINÁRODNÍ DĚTSKÝ FOLKLORNÍ FESTIVAL

XVI. Dětské folklorní dny
LIPTÁL 2003
Ve dnech 13. až 15. června 2003 se již šestnáctým rokem setkají v obci Liptál dětské domácí i zahraniční soubory na mezinárodním dětském festivalu XVI. dětské folklorní dny.
Liptál leží v krásném prostředí Valašska nedaleko od Vsetína. Víceúčelový přírodní amfiteátr obce a obětavost pořadatelů festivalu vytváří pěkné prostředí pro účinkující i návštěvníky. Již sedmým rokem je festival v úzkém kontaktu s mezinárodním armádním folklorním festivalem Rožnovská valaška, který probíhá ve stejné době ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově, kde dětské soubory předvádějí také své umění.
Záštitu nad festivalem převzala Jaroslava Přibylová, náměstkyně ministra obrany České republiky a Jiří Severyn, radní Zlínského kraje.
Za šestnáct let historie tohoto dětského festivalu navštívily Liptál soubory nejen z celé republiky, ale téměř z celého světa. V samotné obci působí soubor Lipta, který má ve svých třech dětských souborech na devadesát dětí.
Českou republiku bude reprezentovat devět souborů. Velký důraz je kladen na soubory z Valašska. Domácí soubory Malúšata a Malou Liptu doplní Malý Beskyd ze Zubří, Podskaláček z Rožnova pod Radhoštěm, Slavičánek ze Slavičína, Valášek ze Zlína, Ovečky z Valašského Meziříčí, Kunovjan z Kunovic a Country skupina Poupata z Dětského domova Liptál. Mezi zahraniční účastníky festivalu budou patřit folklorní soubory Váh ze Slovenska, Ascara z Indie, Khalibi z Gruzie a Riga z Lotyšska.
Součástí dětských slavností je i výstavka prací dětí Dětského domova - Speciální školy Liptál.
Po oba dny jsou pro všechny děti připraveny soutěžní hry se sladkými odměnami pro vítěze.
Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení České republiky.Obecní úřad Liptál, Folklorní sdružení Lipta Liptál, Krajský úřad Zlín, Valašské folklorní sdružení Základní škola Liptál a Dětský domov - Speciální škola Liptál.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Festival podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice Č R a další.

Folklorní sdružení České republiky
Zdeněk Pšenica,
předseda,

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 03.06.2003 v 11:21 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA