HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

X. Mezinárodní dětský folklorní festival
KUNOVSKÉ LÉTO 2003

16. až 22. června 2003 - Kunovice
Ve dnech 16. až 22. června 2003 pořádají Město Kunovice, Folklorní sdružení České republiky a Občanské sdružení Kunovjan ve spolupráci s městy Uherské Hradiště a Staré Město jubilejní X. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu KUNOVSKÉ LÉTO.
Záštitu nad touto akcí převzal první náměstek ministryně MŠMTV ČR Václav Pícl a hejtman Zlínského kraje František Slavík.

Na festivalu se představí dětské folklorní soubory a dětské lidové muziky ze Slovácka, Slezska, Čech, Slovenska, Litvy, Bulharska, Mexika a Indie.
Bohatý program festivalu zahajuje v pondělí 16. června 2003 řezbářské sympozium, které provází celý festival. V Luhačovicích je 18.6.2003 v 19.00 hod. připraven Profilový pořad zahraničních souborů společně s taneční dílnou. Čtvrteční výchovné koncerty jsou ve Starém Městě, slavnostní průvod souborů a večerní propagační vystoupení se uskuteční v Uherském Hradišti. V pátek se výchovné koncerty přestěhují do Bílovic a Polešovic. Ve sportovní hale v Kunovicích je připraven odpolední koncert k 90. výročí založení ZŠ UNESCO v Uherském Hradišti. Večer zpestří koncert kapely Yo Yo Band v přírodním areálu v Kunovicích. Těžiště festivalových pořadů připadá na sobotu 21. a neděli 22. června 2003 a odehraje se převážně v kunovském přírodním areálu a na výstavě Zahrada Moravy ve Starém Městě. Sobotní den zahajuje Svatojánský jarmark lidových řemesel. Po vystoupení souborů předvedou své umění verbíři. Odpoledne je organizován soutěžní pořad Co kdo umí. V zábavním a tanečním večeru pod názvem Večerní muzicírování se mimo jiné představí country kapela Kanonýři a mladá rocková kapela Čtyři+1.Večer plný soutěží a her zakončí ohňostroj. V neděli po Mši svaté, koncertu duchovní písně, vystoupení souborů na Zahradě Moravy, soutěži malých zpěváků, slavnostním průvodu a vernisáži řezbářských děl, zakončí celý festival odpolední hlavní pořad Kam patříme v přírodním areálu v Kunovicích.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Festival podpořili MŠMTV ČR,Zlínský kraj, CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice ČR, Slovácké muzeum Uherské Hradiště, Klub kultury Uherské Hradiště, Program obnovy venkova, Spolek pro Obnovu venkova v České republice, Škola vesnice v Modré, Program PHARE, Česká národní agentura MLÁDEŽ, Nadace Děti - kultura - sport a sponzoři.

Zpracoval:
Václav Horčička
3.6.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 4 názory)


15.07.2003 v 08:21Vladan Jílek

Objel jsem již mnoho festivalů v této republice. Dle mého názoru se festival v Kunovicích řadí k těm nejkvalitnějším, hlavně po stránce organizátorské. Můj obdiv patří všem organizátorům festivalu. Osobně bych si přál, aby takové úrovně dosáhly i ostatní festivaly, které se u nás pořádají.


19.06.2003 v 14:29Roman

Milý anonyme z 18. 6. už to, že jsi navštívil tuhle stránku o něčem svědčí. Jsi svými kořeny stejný vidlák jako my všichni, jen se za to stydíš. Přál bych ti vidět a slyšet ta nadaná děcka při zpěvu a tanci. Navíc organizátoři to dělají zadarmo! A Kunovice? Je tam největší letecká továrna, letiště a spousta historických památek. V pr.. možná bydlíš ty a taky se za to stydíš :o))


19.06.2003 v 12:19Pepe

Nevím, kdo psal , že festival je šaškárna, pokud nevíš tak je to lidová tradice, a tví předkové v tom žïli, naopak je to fajn,že se najdou lidi, kterří tohle zařizují. A festival v Kunovicích je jeden z nejlepších v republice.


18.06.2003 v 06:31Kunovjan

Okamžitě bych tu šeškárnu zrušil. Mechápu jak to, že se to vůbec může konat a navíc v takové prdeli jako jsou Kunovice.


Zveřejněno 04.06.2003 v 15:41 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA