HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

7. Mezinárodní folklorní festival
PLZEŇ DÝŠINA 2003

13. - 15. června 2003
Ve dnech 13. až 15. června 2003 pořádají Město Plzeň, Obec Dýšina, Folklorní sdružení České republiky, Krajský úřad Plzeňského kraje, Nadace 700 let města Plzně, Soubor písní a tanců JISKRA Plzeň, Ministerstvo kultury České republiky, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Český rozhlas Plzeň již 7. Mezinárodní folklorní festival.
7. Mezinárodní folklorní festival PLZEŇ DÝŠINA 2003
Záštitu nad festivalem převzali místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Jan Ruml, hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmermann a primátor Plzně Jiří Šneberger.
Významnou událostí festivalu je 45. výročí založení Souboru písní a tanců Jiskra, jehož členové stáli v roce 1997 u zrodu festivalu.
Českou republiku budou reprezentovat plzeňské soubory Jiskra, Jiskra 1958, SOP (Spolek odvážných pedagogů), Meteláček, Mladinečka, dýšinské soubory Gutta a ochotnický spolek Lucifer, Lidová muzika z Chrástu, Máječek z Nýřan, Úslavaček Starý Plzenec, Chodský národopisný soubor z Postřekova, Ostravička z Frýdku -Místku, Oldrzychovice z Oldřichovic a Nisanka z Jablonce nad Nisou. Zahraničí zastupují soubory Brezová ze Slovenska, Volkstanzgruppe Furtwagen z Německa, Arlecchino z Itálie, Trachtengruppe Brienz ze Švýcarska, Dainava z Litvy, Alba Regia z Maďarska, Jimpani ts‘ Anarhikua a Tonalli Ambar z Mexika. Představí se také vítězové regionálního kola soutěže ve zpěvu lidových písní Zpěváček 2003.
Festivalové programy, které zajistí výše jmenované soubory, se budou odehrávat od pátku do soboty na scéně u Branky a na náměstí republiky v Plzni a na návsi v Dýšině. V neděli dopoledne je v Plzni připraven Hlavní dětský pořad na scéně u Branky, a vyvrcholením festivalu je odpolední Galaprogram v plzeňském kině Elektra.
Tradiční jsou páteční dopolední výchovné koncerty v kulturním sále Střední průmyslové školy dopravní v Plzni. V sobotu dopoledne je na scéně u Branky specielní pořad věnovaný národnostním menšinám a 5. výročí spolupráce s Německem. V samostatných vystoupeních se postupně představí všechny zahraniční soubory a Mládežnická dechová hudba.
Ozdobou festivalu budou historické a krojované průvody se selskou jízdou. Pozornosti neunikne ani Staročeský jarmark, ukázky lidových řemesel a lidové gastronomie se soutěží o nejlepší dýšinský hluchec. Pro účastníky festivalu je připraven Country večer a diskotéka. Český rozhlas před zahájením festivalu vysílat Špalíčky lidových písní.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a TV ZAK - televize západočeského regionu. Festival podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha , Sdružení Tradice ČR, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Berger Bohemia a.s., Ingem, Raiffeisen BANK, Kooperativa, Menk, Altea, Strabak, Nowaco, Všestav, TOI TOI, Poštovní spořitelna a další sponzoři.

Zpracoval:
Václav Horčička 3.6.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.06.2003 v 16:52 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA