HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura
Turistické možnosti
Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

29. Slavnosti písní a tanců "Pod Zvičinou"
19. až 22. června 2003 - Lázně Bělohrad

TISKOVÁ ZPRÁVA
Ve dnech 19. až 22. června pořádají Folklorní sdružení České republiky, KÚ Královéhradecký, Město Lázně Bělohrad, Sdružení přátel folklorního souboru Hořeňák ve spolupráci s Ministerstvem kultury České republiky a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, MěKS Lázně Bělohrad a Annenské státní lázně a.s., pod záštitou ministra životního prostředí Libora Ambrozka a hejtmana Královehradeckého kraje Pavla Bradíka, 29. Slavnosti písní a tanců "Pod Zvičinou".
Tardičních národopisných slavností se v letošním roce zúčastní kromě místních hostitelských souborů Hořeňák a Hořeňáček také soubory Čtyřlístek z Nového Strašecí, Olešnice z Dolnoplaz, Šarvanci z Prahy, Rusovjan z Rusavy a Vysočánek z Hlinska.
Ze zahraničí byly na slavnosti pozvány folklorní soubory Kachiary z Jakutska, Collegium folklorum z Jugoslávie, Jakatěrinburgu z Ruska a Omilos Ereunon-Pilion z Řecka.
Program festivalu již tradičně zahrnuje výchovný koncert pro základní školu Lázně Bělohrad, vystoupení v lázeňském areálu, animovaná vystoupení v zámeckém parku, večerní pořad lidových hudeb na zámeckém nádvoří, mši svatou, při níž bude požehnáno městkým praporům i praporu souboru Hořeňák, celebrovanou pod širým nebem před Fričovým muzeem a samozřejmě propagační akce zahraničních souborů v blízkém Miletíně, Horní Nové Vsi, Mlázovicích i v Peci pod Sněžkou. K vrcholům slavností bude patřit IV. ročník taneční soutěže o pohár předsedy FoS ČR "Polka Rallye", který se uskuteční v sobotu 21. června 2003 ve 14:00 hod. před bělohradským zámkem, a hlavní program festivalu s názvem Muzikanti hrajte, který proběhne jako obvykle v přírodním amfiteátru v Bažantnici v neděli 22. června 2003 ve 14:00 hod. Galaprogramu bude hodinu před tím předcházet průvod všech zúčastněných souborů městem.
Pořadatelé festivalu však nezapomněli ani na milovníky turistického sportu. Při příležitosti slavností je pro ně v sobotu 21. června 2003 připraven pochod krásným Podzvičinskem, nazvaný "Hoškova šlápota Raisovým krajem" s trasami o délce 16, 27, 38 a 50 km. Turistický pochod bude odstartován v časných ranních hodinách u CK HOŠKA- TOUR.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Festival podpořili Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, CAC Leasing, a.s., OSA Praha, Sdružení Tradice ČR, Sklárny Bydžov a další sponzoři.

Zpracoval:
Václav Horčička,
5. června 2003
Folklorní sdružení České republiky

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 09.06.2003 v 09:02 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA