HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

29. Slavnosti písní a tanců "Pod Zvičinou"
19. až 22. června 2003 - Lázně Bělohrad

TISKOVÁ ZPRÁVA
Ve dnech 19. až 22. června pořádají Folklorní sdružení České republiky, KÚ Královéhradecký, Město Lázně Bělohrad, Sdružení přátel folklorního souboru Hořeňák ve spolupráci s Ministerstvem kultury České republiky a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, MěKS Lázně Bělohrad a Annenské státní lázně a.s., pod záštitou ministra životního prostředí Libora Ambrozka a hejtmana Královehradeckého kraje Pavla Bradíka, 29. Slavnosti písní a tanců "Pod Zvičinou".
Tardičních národopisných slavností se v letošním roce zúčastní kromě místních hostitelských souborů Hořeňák a Hořeňáček také soubory Čtyřlístek z Nového Strašecí, Olešnice z Dolnoplaz, Šarvanci z Prahy, Rusovjan z Rusavy a Vysočánek z Hlinska.
Ze zahraničí byly na slavnosti pozvány folklorní soubory Kachiary z Jakutska, Collegium folklorum z Jugoslávie, Jakatěrinburgu z Ruska a Omilos Ereunon-Pilion z Řecka.
Program festivalu již tradičně zahrnuje výchovný koncert pro základní školu Lázně Bělohrad, vystoupení v lázeňském areálu, animovaná vystoupení v zámeckém parku, večerní pořad lidových hudeb na zámeckém nádvoří, mši svatou, při níž bude požehnáno městkým praporům i praporu souboru Hořeňák, celebrovanou pod širým nebem před Fričovým muzeem a samozřejmě propagační akce zahraničních souborů v blízkém Miletíně, Horní Nové Vsi, Mlázovicích i v Peci pod Sněžkou. K vrcholům slavností bude patřit IV. ročník taneční soutěže o pohár předsedy FoS ČR "Polka Rallye", který se uskuteční v sobotu 21. června 2003 ve 14:00 hod. před bělohradským zámkem, a hlavní program festivalu s názvem Muzikanti hrajte, který proběhne jako obvykle v přírodním amfiteátru v Bažantnici v neděli 22. června 2003 ve 14:00 hod. Galaprogramu bude hodinu před tím předcházet průvod všech zúčastněných souborů městem.
Pořadatelé festivalu však nezapomněli ani na milovníky turistického sportu. Při příležitosti slavností je pro ně v sobotu 21. června 2003 připraven pochod krásným Podzvičinskem, nazvaný "Hoškova šlápota Raisovým krajem" s trasami o délce 16, 27, 38 a 50 km. Turistický pochod bude odstartován v časných ranních hodinách u CK HOŠKA- TOUR.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Festival podpořili Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, CAC Leasing, a.s., OSA Praha, Sdružení Tradice ČR, Sklárny Bydžov a další sponzoři.

Zpracoval:
Václav Horčička,
5. června 2003
Folklorní sdružení České republiky

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 09.06.2003 v 09:02 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA