HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

ROŽNOVSKÉ SLAVNOSTI 2003 - tisková zpráva

Mezinárodní folklorní festival - Den slovanské vzájemnosti, Valašský rok
4. až 6. června 2003 - Rožnov pod Radhoštěm
Ve dnech 4. až 6. června 2003 se ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční tradiční mezinárodní folklorní festival Rožnovské slavnosti. Festival pořádají Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm a Folklorní sdružení České republiky.
Na festivalu se představí návštěvníkům skanzenu a Pusteven třináct dospělých i dětských folklorních kolektivů z celé České republiky. Programy obohatí také čtrnáct zahraničních souborů a krajanských spolků ze Slovenska, Chorvatska, Ruska, Maďarska, Polska, Slovinska, Ukrajiny, Srbska Rumunska, Švýcarska a Mexika.Ve dvaceti programech se tak představí na 1000 účinkujících.
Cyrilometodějský svátek, který letos připadá na sobotu 5. července, bývá na slavnostech již tradičně věnován Dni slovanské vzájemnosti.
V pátek 4. července zahajuje slavnosti odpolední koncert souborů z Chorvatska a z Ruska.Večer je věnován samostatnému koncertu maďarského souboru Béri Balog Ádám a Vojenského uměleckého souboru Ondráš z Brna. Po koncertech hraje k tanci CM souboru Ondráš.
Stěžejními tématickými programy jsou pořady Co srdce pojí, moře nerozdvojí, Za stodolenkú, za našů...., Tance odjinud, Čtyři chodníčky, Návraty do staré vlasti a Tam okolo Visegrádu, ve kterých se postupně představí všechny zahraniční soubory i soubory domácí..
V sobotu 5. července a v neděli 7. července bude Rožnovským slavnostem udávat tón Valašský rok. K sobotním magnetům patří program Přirostlo nám k srdci v podání Nositelů tradic Vsacan a Veteran Clubu Radhošť, který je věnován seniorům a medailonový program Z hor do údolí souborů Radhošť a Vsacan. Tradiční je memoriál Dušana Růžičky - mužské taneční soutěže v Odzemku a Obuškovém.
Až půjdu z Jasénky je věnován vzpomínce na Zdeňka Kašpara, nezapomenutelného primáše a uměleckého vedoucího souboru Jasénka.
Dětským souborům patří nedělní program Hoja, hoja, teče voda... a plzeňskému souboru Jiskra, který letos rozšiřuje řadu padesátníků, také samostatný program Plzeňská věž převyšuje kopce...
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Apollo. Festival podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice ČR, Pivovar Radegast a.s., Česká spořitelna, a.s., Severomoravská energetika, a.s., Poštovní spořitelna, a.s. a další sponzoři.
Podrobný program Rožnovských slavností nabízí Valašské muzeum v přírodě na svých internetových stránkách

Zpracoval:
Václav Horčička 11. června 2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.06.2003 v 18:04 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA