HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Ohlédnutí za VIII. jihočeským folklorním festivalem Kovářov 2003

Folklorní festival Kovářov 2003 je již minulostí a proto bychom se chtěli krátce vrátit k jeho průběhu.
Folklorní festival Kovářov 2003 je již minulostí a proto bychom se chtěli krátce vrátit k jeho průběhu. Všechny plánované programy úspěšně proběhly a věříme, že diváky zaujaly i potěšily. Festival navštívilo celkem 17 souborů, představilo se 381 účinkujících a počet diváků během všech tří dnů přehlídky činí odhadem 1100. Kovářovský festival se ocitl i letos na vlnách Českého rozhlasu České Budějovice a tak posluchači měli opět možnost být pomocí rozhlasových vln na kovářovské návsi. Živé vysílání probíhalo v sobotu 31. května celé tři hodiny a nabídlo kromě festivalu i další zajímavosti Kovářovska a jeho okolí. Vysíláním českobudějovického rozhlasu se divácký počet rozšířil ještě přibližně o 80 000 posluchačů.
Na letošním ročníku také proběhl křest CD Kovářov 2002, které zachycuje hlavní pořady loňského roku. Tento zvukový nosič, který vydal soubor Kovářovan ve spolupráci s Českým rozhlasem České Budějovice, je významným počinem pro prezentaci jihočeského folkloru.
Chtěli bychom poděkovat všem vystupujícím za jejich výkony, kterými se letos v Kovářově představili a přispěli tak k hodnotnému kulturnímu zážitku. Na festivalu vystoupily jihočeské folklorní soubory Malý Kovářovan, Kovářovánek, Prácheňáček, Kovářovan, Písnička, Písečan, Doudleban, Soumrak, Blaťácký soubor, Stražišťan, Jitra, Malý Furiant a hosté festivalu Bystřinka, Rozmarýnek, Vysočan, VUS Ondráš a divadelní spolek Fikar.
Hodnotíme-li celý festival jsme velmi spokojeni, ale samozřejmě si uvědomujeme, že je stále co zlepšovat a upravovat. Chtěli bychom vyjádřit velký dík obci Kovářov, patronům, spolupořadatelům, partnerům, sponzorům i nejmenovaným pomocníkům, kteří se podílejí na zajištění již tak významné akce v Jihočeském kraji a České republice. S potěšením lze konstatovat, že vzrůstá počet partnerů, kteří mají zájem podporovat Jihočeský folklorní festival a bez jejichž pomoci by nebylo možné tento projekt uskutečnit.
Nesmíme zapomenout, že za pořádáním festivalu stojí občanská iniciativa všech členů pořádajícího folklorního souboru Kovářovan, kterým bychom chtěli velice poděkovat za jejich obětavou práci při zajišťování jednotlivých organizačních úkolů.

manželé Milan a Pavla Škochovi
ředitelé festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Kovářov

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 27.06.2003 v 07:21 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA