HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Zpěváčci z Čech ozdobou soutěže Slávik Slovenska 2003

V sobotu 28. června 2003 se uskutečnil v překrásném sále Parku kultury a oddechu Čierny Orol v Prešově pod záštitou Mistra Petra Dvorského 13. ročník soutěže dětských zpěváků slovenských lidových písní Slávik Slovenska 2003.
Soutěžního slovenského klání 16 vítězů krajských soutěžních kol se zúčastnila také početná delegace Folklorního sdružení České republiky, v jejímž čele byl předseda Zdeněk Pšenica. S ním byli v Prešově velmi srdečně přivítáni mimo jiné také generální ředitel Českého rozhlasu pan Václav Kasík, místopředseda Folklorního sdružení ČR František Synek a členky odborného lektorského sboru naší obdobné soutěže Zpěváček Anna Buroňová a. Radka Ehrenbergerová.
Přítomna byla též trojice našich nejúspěšnějších dětí - vítězů letošní celostátní soutěže Zpěváček 2003 a totiž Jana Otáhalová ze Starého Poddvorova (Zlatý zpěváček 2003), Monika Plháková z Postřelmova (Stříbrný zpěváček 2003) a Jakub Kotal z Hroznové Lhoty (též Stříbrný zpěváček 2003). Naše děti zazpívaly v rámci přehlídky své oblíbené písničky za doprovodu Cimbálové muziky souboru Šarišan Prešov a všechny přítomné hosty, rodiče i soutěžící slovenské děti velmi zaujaly. Svým vystupováním a vysoce kultivovaným přednesem moravských lidových písní byly jistě milou a vítanou ozdobou tohoto ročníku slovenské soutěže Slávik a v Prešově i během dlouhé cesty prožily nezapomenutelné zážitky - prohlédly si slovenské velehory, koupaly se v Liptovské Mare, seznámily se s třetím největším slovenským městem, obdivovaly slovenské přírodní krásy, Spišský hrad, Strečno i Trenčín a navázaly nová kamarádství se svými slovenskými vrstevníky.
Účast naší delegace a dětí byla součástí rozvíjející se spolupráce pořadatelů soutěží Zpěváček a Slávik, v jejímž rámci se pod záštitou M. Petra Dvorského uskutečnily koncerty v Bratislavě (září 2001) a v Praze (září 2002). Během setkání byly projednány podrobnosti třetího společného koncertu Slávik - Zpěváček, který bude za účasti 14 dětí (7 nejlepších z České republiky a 7 nejlepších ze Slovenska) v září tohoto roku ve Slovenském rozhlase v Bratislavě.

PhDr. František Synek
místopředseda sdružení
tel/fax 518 620 450, 604 384 410
E-mail: synek@adam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 02.07.2003 v 23:59 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA