HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

VI. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2003

Tisková zpráva
Ve dnech 11. - 15. srpna 2003 pořádá občanské sdružení Společnost pro kulturu a umění v Ostravě spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2003. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř v Ostravě a Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě spolu s Domem dětí a mládeže v Ostravě -Mar.Horách.
Záštitu nad festivalem převzal primátor města Ostravy Aleš Zedník a předseda Parlamentu PS ČR Lubomír Zaorálek.
Festival se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Ostravy a městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Jih a Ostrava-Poruba.
Sponzory akce je OSA, CAC LEASING a KIMEX GROUP. Hlavním mediálním partnerem Česká televize Ostrava a dalšími mediálními partnery Český rozhlas Ostrava a Mladá fronta dnes.
Kromě již tradičních folklorních souborů z Ostravy (Hlubina, Hlubinka, Holúbek, Opavička, cimbálová muzika Cvrčci a Lipka, spolu se romským folklorním souborem při ZŠ P.Pittra) se festivalu zúčastní soubor Vrtek z Opavy, Domažlická dudácká muzika, soubor Slowianki z Polska, Pillipiigad z Estonska, Heimatverein Stamm 1907 z Rakouska a exotický soubor z Nového Zélandu.
Festival zahájí primátor města Ostravy v pondělí 11. srpna ve 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici, kde bude rovněž instalována výstava fotografií z minulých festivalových ročníků z archivu známého ostravského fotografa Františka Řezníčka. Ostravané se potěší téhož dne v 16. hodin na Jiráskově náměstí v centru města pozvánkou na festival - vystoupením zúčastněných souborů. Slavností festivalový koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře, vystoupením zahraničních hostů festivalu.
Druhý festivalový den, úterý 12. srpna zahájí v 10.00 hod. vystoupení polského a rakouského souboru v Ústavu sociální péče v Ostravě - Muglinově. Bude pokračovat v 17.00 hodin festivalovým programem na Mariánském náměstí v Ostravě - Mar.Horách a ve 20.00 hodin Večerem u cimbálu v restauraci a na terase Nové radnice.
Ve středu 13. srpna vystoupí někteří festivaloví hosté v Domovech důchodců v obvodu Ostrava-Jih, kterému třetí festivalový den patří.. Průvod přivede soubory k pódiu u Finančního úřadu a další festivalový program bude zahájen v 17.00 hodin. Setkání všech zúčastněných bude pokračovat ve večerních hodinách v areálu Benátky v Ostravě-Nové Vsi. Čtvrtý festivalový den patří městskému obvodu Ostrava-Poruba a vystoupení v Hlučíně (15.00 hodin - náměstí) a Lázních Klimkovice.
Festivalový průvod vyjde od Domu kultury Poklad ke krytému pódiu na Hlavní třídě a festivalový program začne opět v 17.00 hod. Ve 20.00 hodin se představí některé kolektivy na kolonádě v Lázních Klimkovice. Závěrečný pátý festivalový den bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. V 11.00 projde festivalový průvod centrem Ostravy a programem na Jiráskově náměstí pozve na závěrečný festivalový koncert, který bude zahájen v 19.00 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře. Pro účinkující soubory je připraven i doprovodný program, jako vyjížďka na věž Nové radnice, návštěva Pivovaru Ostravar, Hornického muzea či Zoologické zahrady. Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní podvečery.

Kontakt : Kateřina Macečková, prezidentka festivalu,
mobil : 728 103 742,
e-mail: k.maceckova@atlas.cz

Renáta Huserová, tajemnice festivalu :
tel : 596 123 342,
fax : 596 114 585,
e-mail : huserova@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.07.2003 v 23:28 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA