HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

49. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL ČERVENÝ KOSTELEC 20. až 24. srpna 2003

Tisková zpráva FOS
49. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL
ČERVENÝ KOSTELEC

20. až 24. srpna 2003

Ve dnech 20. - 24. srpna 2003 se uskuteční 49. Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci. V pěti festivalových dnech se divákům představí zahraniční soubory z Finska, Indie, Itálie, Japonska, Kolumbie, Lotyšska, Nového Zélandu, Peru, Polska, Srbska a Černé Hory, Turecka, Slovenska, české soubory Jičíňáček z Jičína, Špindleráček ze Špindlerova Mlýna, Barunka z České Skalice a domácí soubory Hadářek a Hadař.

Pořadateli festivalu jsou Město Červený Kostelec ve spolupráci s Folklorním sdružením České republiky Městským kulturním střediskem Červený Kostelec.

Záštitu nad festivalem převzal ministr zahraničních věcí a místopředseda vlády Cyril Svoboda a Rada Královehradeckého kraje.

49. ročník Mezinárodního folklorního festivalu se v letošním roce uskuteční již tradičně v přírodním areálu u Divadla J.K.Tyla a v případě nepříznivého počasí v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci.

První dva dny budou patřit zahraničním souborům. Se svými programy se představí veřejnosti v podvečerních a večerních vystoupeních. Tyto akce se setkávají s velikým zájmem veřejnosti.

Pozvánkou na festivalové programy jsou volná vystoupení souborů na předem určených místech po celém městě. Kolektivy procházejí městem, tančí a zpívají a místním obyvatelům tím připomínají dobu festivalu.

V pátek 22. srpna v 18 hodin začíná programový blok zaoceánských souborů a od 21 hodin se nám v samostatném vystoupení představí slovenské soubory.

V sobotu 23. srpna v odpoledních hodinách se soubory představí v programu "Odpoledne s folklorem" a v 19.30 hodin budou patřit Divadlo J.K.Tyla i přírodní areál tradičnímu a velice oblíbenému pořadu "Soubory se představují".

V neděli 24. srpna ráno se rozezpívá a roztančí celé naše město. Průvod krojovaných účastníků, který je zároveň pozvánkou na hlavní program festivalu, vyjde ze sídliště Koubovka, půjde přes náměstí do přírodního areálu. Na své cestě budou soubory tančit a zpívat v doprovodu svých muzik. Věříme, že svým elánem, jako každoročně, roztančí i část diváků, kteří se sejdou na trase průvodu. Již od 12 hodin se uskuteční "Koncert lidových muzik" v přírodním areálu. Ve 13 hodin bude zahájen hlavní program 49. Mezinárodního folklorního festivalu "Folklorní svět v Červeném Kostelci". Dle režie se na jevišti budou celé odpoledne střídat všechny zúčastněné soubory, aby nás potěšily rozmanitostí svých lidových písní a tanců. V podvečerních hodinách, za melodie znělky festivalu - písně "Náchodský zámeček", kterou si zazpívají společně všechny soubory, se festival ukončí.

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Mediatel Zlaté stránky a Radio Proglas. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský (OSA), CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.08.2003 v 18:21 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA