HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

34. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL
LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI 2003
26.srpna až 1. září 2003

Tisková zpráva FOS
Ve dnech 26. srpna až 1. září pořádá Obecní úřad Liptál spolu s Folklorním sdružením České republiky, Sdružením Tradice České republiky, Krajským úřadem Zlín, Valašským folklorním sdružením a Folklorním sdružením Lipta Liptál již 34. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti 2003.

Nad letošním ročníkem festivalu převzali záštitu místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Mirek Topolánek a hejtman Zlínského kraje František Slavík.

Hlavní kulturní programy se uskuteční ve středu 27.8.a ve čtvrtek 28.8. ve městech a obcích regionu a od pátku 29.8 do neděle 31.8. v krásném prostředí přírodního kulturního amfiteátru v Liptále, ve kterém je na pořadu v pátek v 19.00 hod. jako první Družební večer.

V sobotu 30.8. jistě zaujme v 10.00 hod.návštěvníky otevření výstavy a dnes již tradičních řezbářských dnů v Obecním úřadu v Liptále, kde o hodinu později přijme vedoucí souborů a hosty festivalu starosta obce. Ve 13.30 hod. bude patřit pódium kulturního areálu dětským souborům, které vystoupí v Hlavním dětském programu.

V 15.00 hod a v 19.00 hod. se divákům představí v Přehlídce zahraničních souborů zahraniční účastníci festivalu. V 16.30 hod. zazpívají a zatancují senioři. V 18.30 hod. vzlétne horkovzdušný balón, ve 21.30 hod uvidí diváci pořad Folklor z okolí, věnovaný valašskému lidovému umění a večerní program zakončí Slavnostní ohňostroj s lidovou zábavou s country skupinou Kanonýři z Kunovic. Kdo nebude následující den , v neděli 31.8. 2003., dlouho spát, má možnost zúčastnit se v 9.00 hod. mše v Římskokatolickém kostele a od 10.00 hod bohoslužby v kostele Českobratrské církve evangelické v Liptále. V 11.00 hod zpestří program Přehlídka párových tanců. Hlavní programové odpoledne uvede ve 13.30 hod. Slavnostní defilé obcí a Mažoretky s country skupinou Poupata.

V Hlavním programu od 15.00 hod. vystoupí všechny zúčastněné soubory. Závěrem nedělního dne bude Večerní zábava s country skupinou Gympleři ze Vsetína.

Mezi zahraniční účastníky festivalu budou patřit folklorní soubory z Nového Zélandu, Slovenska, Turecka, Indie, Peru Rumunska, Lotyšska, Ruska, Rakouska, Německa a Itálie. Jejich partnery z České republiky budou soubory Haná z Velké Bystřice, Kuřátka z Chrudimi, Malý Vizovjánek z Vizovic, Ženský sbor z Karlovic, Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm,Vínek ze Zlína, Danaj a Rezeda z Uherského Hradiště, Mažoretky, Liptálská dechovka, Fos Lipta Liptál a Country skupina Poupata z Liptálu, country skupina Kanonýři z Kunovic a Gympleři ze Vsetína.

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Mediatel Zlaté stránky a Radio Proglas. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský (OSA), CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.

Zpracoval: Václav Horčička 21.7.2003Ředitel festivalu: Ladislav Michálek

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.08.2003 v 18:57 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA