HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XIII. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL I.O.V ŠUMPERK 2003 se koná 14. až 18.srpna 2003

Ve dnech 14. - 18. srpna 2003 se koná v severomoravském městě Šumperku XIII. Mezinárodní folklorní festival I.O.V.
Ve dnech 14. - 18. srpna 2003 se koná v severomoravském městě Šumperku XIII. Mezinárodní folklorní festival I.O.V. V pěti festivalových dnech se občanům města Šumperka, ale i v dalších deseti městech a obcích, představí zahraniční folklorní soubory z Ruska, Jugoslávie, Indie, Itálie, Polska, Peru, Slovenska, Kolumbie, Španělska, Lotyšska a Rumunska, naši republiku budou reprezentovat folklorní soubory Markovice z Postřelmova, Májek z Brna, Hanačka z Litovle a Senioři ze Šumperka.

Pořadateli festivalu jsou Město Šumperk, Folklorní sdružení České republiky a Sdružení přátel folkloru Severní Hané.

Záštitu nad XIII. ročníkem Mezinárodního folklorního festivalu převzali poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Petr Krill a hejtman Olomouckého kraje Jan Březina.

Brána festivalu bude otevřena ve čtvrtek 14.8.2003 v 16,00 hodin na pódiu u SOVY Oblastními dožínkami ve spolupráci se zemědělskými podniky kraje. V 19.00 hod vystoupí soubor z Polska. V pátek 15.8. v dopoledních i odpoledních hodinách se divákům představí na pódiu u SOVY svým programem folklorní soubory z Itálie a Jugoslávie, společně s ostatními zahraničními soubory pak vystoupí na hlavní scéně Letního divadla v pořadu "Vítejte u nás", který začíná v 18,00 hodin a končí velkým ohňostrojem.

Hlavním festivalovým dnem je sobota 16.8.2003. Po přijetí zástupců zúčastněných souborů na šumperské radnici následuje od 10,30 hodin na pěší zóně program Roztančená ulice. Na pódiu SOVA a v přilehlých parkových prostorách bude od 14,00 hodin probíhat Den slovenské kultury, kdy se představí slovenské folklorní soubory, návštěvníci se seznámí s lidovými zvyky a obyčeji, s krásou lidového kroje a nebudou chybět ani speciality slovenské kuchyně.V 18,00 hodin se divákům představí na hlavní scéně Letního divadla vybrané zahraniční a tuzemské folklorní soubory v pořadu "Až pudeš do světa, zastav se".

Večer téhož dne bude v Domě kultury probíhat Veselice, na které budou mít účastníci možnost naučit se lidové tance všech zúčastněných zemí. V neděli se ještě svým programem na pódiu u SOVY a v Letním divadle představí folklorní soubory z Rumunska, Lotyšska, České republiky a celý festival uzavře v 16.30 hod. koncert "Leť písničko, leť" na scéně Letního divadla. V pondělí 18.8. vystoupí v okolí Šumperka zahraniční soubory z Jugoslávie, Indie a Kolumbie.

V průběhu festivalu bude zpřístupněna výstava keramiky, paličkované krajky a malovaného skla.


Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas v rámci 80. Výročí zahájení vysílání, Mediatel Zlaté stránky a Radio Proglas. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský, CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.

Zpracoval:
Václav Horčička 7.7.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

25.08.2003 v 16:24A B

me fotky z festivalu - http://alda4.wz.cz


DALŠÍ INFORMACE: Šumperk
Zveřejněno 14.08.2003 v 19:01 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA