HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

LIDOVÝ ROK 2003
XIV. Národní přehlídka folklorních souborů a skupin 6. a 7. září 2003 na Zámeckém náměstí ve Velké Bystřici

Ve dnech 6. a 7. září 2003 ve Velké Bystřici proběhne již XIV. Národní přehlídka folklorních souborů a skupin.
Akci pořádají Město Velká Bystřice, Folklorní sdružení ČR, Folklorní soubor Haná Velká Bystřice a Kulturní středisko Velká Bystřice pod záštitou předsedy výboru Senátu Parlamentu ČR Františka Mezihoráka a hejtmana Olomouckého kraje Jana Březiny s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Program přehlídky začíná v sobotu odpoledne ve 14.00 hod. Národní přehlídkou dětských souborů. V programu vystoupí Bystřinka ze Žďáru nad Sázavou, Děcka z Kunovic, DS H. Salichové z Ostravy - Poruby, Pištělákův DS z Brna, Valášek z Kozlovic a domácí soubory Krušpánek a Slaměnky. Na programu jsou pásma: Pečeme vdolke, Děti na pastvě a Halekačky, Horácké písně a tance, Vřeténko, Kač, kač, kačena apod. Na dětskou přehlídku navazuje vystoupení zahraničního souboru. Sobotní program uzavírá taneční "Lidová veselice". Vyhrávají muziky souborů Haná, Studánka, H. Salichové a Dechová hudba Bystřičanka.
V neděli pokračuje přehlídka od 10.00 hod. Národní přehlídkou dospělých souborů. V programu výročních obyčejů a v tanečních pásmech se představí soubory Polajka z Rožnova pod Radhoštěm, Radovan z Napajedel, Slezský soubor H. Salichové z Ostravy - Poruby, Studánka ze Žďáru nad Sázavou, Tanečnica z Brna a soubory Mladá Haná a Haná z Velké Bystřice. V programu je možno shlédnout Šmigrust, Moravskou besedu, Hosaři, Přástky, U muziky apod. Ve 13.00 hod. vystoupí se samostatným programem soubor Klas z Kraslic na Hané a ve 14.00 hod. se v programu "Debe decke tak belo" setkáme ještě jednou s dospělými soubory. V 17.00 hod. uzavře přehlídku samostatné vystoupení zahraničního souboru.
Součástí programu přehlídky je rovněž jarmark s ukázkami a prodejem výrobků lidových řemesel, zajištěno je tradičně bohaté občerstvení.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Festival dále podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha , Sdružení Tradice ČR, Sdružení hasičů Čech a Moravy a další sponzoři.

Zpracoval:
Václav Horčička 2.9.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.09.2003 v 17:21 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA