HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XXI. PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI
12. až 14. září 2003 na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově

Ve dnech 12. až 14. září 2003 proběhnou v Prostějově již XXI.PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI navazující na tradičně pořádané hody.

Festival organizuje Město Prostějov, Folklorní sdružení České republiky a DUHA - kulturní klub u hradeb v Prostějově tradičně ve spolupráci s Hanáckým folklorním sdružením se sídlem v Prostějově.
Záštitu nad slavnostmi převzal ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach, hejtman Olomouckého Kraje Jan Březina a starosta města Prostějova Jan Tesař.
Slavnosti začínají již v pátek odpoledne Hanáckým nokturnem, pásmem lidové hudby a zpěvu v podání Roberta Křesťana s kapelou. V sobotu Hanácké nokturno pokračuje koncertem folklorního souboru Canterini di Brolo ze Sicílie.

Na hodovou neděli je připraven bohatý program. Již od rána vyhrává Vřesovanka, krojovaná dechovka Vladimíra Žocha. Dětské hanácké soubory se představí v komponovaném pásmu Jaro na Hané. Soubory z Vyškova, Prostějova, Kralic, Velké Bystřice, Doloplaz, Prosenice a Ústí u Hranic se představí s pásmy tanců a dětských her, např.O rebníka, Co je ve vodě, Prší, Královničky a Jak to u nás chodívalo o žních. Ještě dopoledne následuje koncert souboru ze Sicílie. Odpoledne opět patří lidové hudbě a tanci. Samostatným koncertem se představí slovácká krojovaná dechovka Vlčnovjanka. V komponovaném pořadu Či só hode... vystoupí dospělé hanácké soubory Trnka z Vyškova, Cholinka z Choliny na Hané, Hanák z Troubek, Hanačka z Litovle, Haná z Přerova, Olešnica z Doloplaz, Mánes z Prostějova a Klas z Kralice na Hané. Večer uzavírá slavnosti koncert známého písničkáře Wabi Daňka a Miloše Dvořáčka.

Bohatý je doprovodný program. Na nám. T. G. Masaryka se bude konat tradiční hodový jarmark, jehož součástí bude nejen prodej výrobků lidových řemeslníků, ale rovněž předvádění jejich práce. Na své si přijdou rovněž milovníci tradiční kuchyně, je zajištěno hodové občerstvení. Ve Smetanových sadech po celou neděli probíhají doprovodné pořady pro děti: Se svými pohádkovými představeními vystoupí hudební divadelní soubor KUK a CUK z Brna a loutkové divadlo POLI z Hradce Králové.
Festival podporují Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky, Sdružení Tradice ČR, Ochranný svaz autorů, CAC Leasing, Sdružení hasičů Čech a Moravy, finančně přispívá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Zpracoval: Václav Horčička 3.9.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Prostějov
Zveřejněno 05.09.2003 v 18:33 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA