HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Soubory roztančily město i zámek

Patnáctý ročník festivalu s účastí našich i zahraničních souborů pod názvem SETKÁNÍ S FOLKLÓREM začal v pátek 22.8. v královéhradeckých ulicích a Jiráskových sadech, v sobotu 23.8. pokračoval na nádvoří státního zámku Hrádek u Nechanic.
Na letošní ročník přehlídky organizované hradeckým souborem KVÍTEK si hostitelský soubor přizval muzikanty, zpěváky a tanečníky Valašského souboru BESKYD, maďarského souboru ROKKA z Dunakeszi a sicilské skupiny CANTERINI DELLA RIVIERA JONICA.
O páteční 16. hodině se průvod všech zúčastněných vydal od budovy magistrátu na Ulrichově náměstí do Jiráskových sadů. Tam v krásném parku na soutoku Labe s Orlicí byl o hodinu později zahájen dvouhodinový program, ve kterém se vystřídali všichni účinkující. Vystoupení souborů mohli zájemci vidět i po 20. hodině na hradecké pěší zóně a následující den se s nimi setkali i návštěvníci Hrádku u Nechanic.
Počasí festivalu přálo, ani jedna mokrá varianta nemusela vystoupení v přírodě nahradit. A tak předposlední prázdninový víkend v krajském městě Hradec Králové a v romantickém prostředí zámku Hrádek u Nechanic patřil tomu, kdo se chtěl potěšit lidovou písničkou.

Marie Pancířová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 24.09.2003 v 13:16 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA