HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Polabská Vonička
VII. mezinárodní setkání dětských školních folklorních souborů
"Šebkův Nymburk 9. - 12. 10. 2003"

S myšlenkou pořádat v Nymburce tento festival přišel na sklonku roku 1996 pan Ing. Oldřich Kusovský, dlouholetý vedoucí dětského folklorního souboru Šáteček. První ročník se uskutečnil na podzim v roce 1997. Festival se koná každoročně o víkendu v polovině října a je jediným festivalem v České republice, který se věnuje dětským školním folklorním souborům. Festival nese jméno folkloristy nymburského regionu Sváti Šebka.
Hlavním pořadatelem Polabské voničky je Městské kulturní středisko v Nymburce. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, soubor Šáteček ZŠ Semice a Dům dětí a mládeže Nymburk.
Záštitu nad tímto ročníkem festivalu převzali Walter Bartoš, předseda výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a starosta Města Nymburka pan Ladislav Kutík.
Festival z největší části financuje Město Nymburk, přispívají Folklorní sdružení ČR, Krajský úřad pro Středočeský kraj a řada sponzorů.
Hlavním programovým dnem pro veřejnost je pátek 10. října. Dopoledne se uskuteční představení pro školní děti. Oživení programu přinese vystoupení dospělého souboru z Polska v lázeňském městě Poděbrady. V 19,30 pokračuje festivalový program Galavečerem všech účastníků v Hálkově městském divadle v Nymburce. Vystoupí na něm soubory ze Slovenska, Slovinska, Turecka a dva soubory z ČR. Sobotní den bude patřit již tradičně účinkujícím. V dopoledních hodinách, bude-li příznivé počasí, roztančí soubory nymburské náměstí. Odpoledne se pak ve tříhodinovém pořadu "Soubory souborům" mohou účinkující více navzájem poznat a v prostorách nymburského kulturního domu předvést svým folklorním kolegům svůj um. Neděle již patří pouze zahraničním souborům a domácímu Šátečku. Po společném výletě uskuteční soubory závěrečné vystoupení ve 14,00 hodin v Divadle Na kovárně v Poděbradech.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Slavnosti podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha , Sdružení Tradice ČR a další sponzoři.

Václav Hořčička

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 24.09.2003 v 15:25 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA