HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Slavnostní otevření kanceláře v Ostravě

Ve čtvrtek 30. října proběhlo v Českém domě v Ostravě - Vítkovicích oficiální zahájení činnosti kanceláře Folklorního sdružení České republiky pro Moravskoslezský kraj.
Za přítomnosti mnoha významných hostů, starostů městských obvodů Ostravy, starostů a dalších zastupitelů měst a obcí Moravskoslezského kraje v nichž se každoročně konají folklorní festivaly, a dalších osobností kulturního života kraje, zahájil slavnostně činnost kanceláře předseda Folklorního sdružení ČR Zdeněk Pšenica spolu s tajemníkem kanceláře FoS ČR pro Moravskoslezský kraj Jiřím Buroněm a koordinátorkou FoS ČR pro Moravskoslezský kraj, a zároveň předsedkyní Folklorního sdružení Těšínského Slezska, Annou Buroňovou.
O budoucí činnost kanceláře projevil zájem i předseda PS Parlamentu ČR Lubomír Zaorálek, který využil své přítomnosti v Ostravě a navštívil kancelář již v pondělí 27. října.
Slavnostní zahájení bylo obohaceno nádhernými pěveckými výkony mladých talentů, interpretů lidových písní, všech čtyř regionálních sdružení, jež pracují na území Moravskoslezského kraje. Těmito jsou Folklorní sdružení Ostrava zastoupené předsedkyní Helenou Skálovou, Folklorní sdružení Opavského Slezska zastoupené předsedkyní Jaroslavou Polákovou, již výše jmenované Folklorní sdružení Těšínského Slezska s předsedkyní Annou Buroňovou a Valašské folklorní sdružení zastoupené předsedkyní Janou Šamánkovou.
Přítomným hostům byla představena budoucí činnost kanceláře FoS ČR pro Moravskoslezský kraj, její stěžejní úkoly a vize spolupráce nejen v rámci kraje, ale i v rámci celé republiky, včetně možností rozvinutí příhraniční spolupráce. Půjde především o dokumentaci folklorních souborů a projevů tradiční lidové kultury na území kraje, jejich prezentaci, poradenství v oblasti grantové politiky, konzultační činnost a odbornou spolupráci při zajišťování školení či seminářů. Další důležitou činností bude spolupráce s kulturními a vzdělávacími institucemi kraje, muzei, stejně jako se zástupci městských úřadů či krajského zastupitelství.

Zpracoval : Jiří Buroň

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 04.11.2003 v 08:22 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA