HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

VII. NÁRODNÍ KROJOVÝ PLES

Reprezentační
VII. NÁRODNÍ KROJOVÝ PLES FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ ČR
Žďár nad Sázavou, 7. 2. 2004
Folklorní sdružení České republiky uspořádalo v minulých šesti letech ve Žďáru nad Sázavou šest nádherných reprezentačních NÁRODNÍCH KROJO-VÝCH PLESŮ FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ ČR, na jejichž přípravě se spolupodílelo výrazně také město Žďár nad Sázavou, jeho představitelé a sponzoři. Především počínaje třetím ročníkem se plesy mimořádně vydařily a byly ozdobou a vyvrcholením plesové sezóny ve městě i na Vysočině.
VII. NÁRODNÍ KROJOVÝ PLES 2004 se uskuteční v sobotu 7. února 2004 za účasti několika stovek krojovaných účastníků z celé naší republiky s bohatým programem, v němž nebudou chybět předtančení Českou a Moravskou besedou, samostatná vystoupení souborů z vybraných národopisných regionů ČR (Horácko, Chodsko, Slovácko aj.), volba Miss plesu, bohatá tombola.
Samozřejmostí bude dostatek prostoru pro vlastní tanec při slovácké dechové hudbě Ištvánci ze Šardic u Kyjova, Domažlicé dudácké muzice, Cimbálová muzice VUS Ondráš Brno a při lidových muzikách zúčastněných souborů.
Záštitu nad připravovaným VI. národním krojovým plesem přijali místopředsedkyně PS PČR Miroslava Němcová, generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík a hejtman kraje Vysočina František Dohnal.
Pořadatelé plesu každoročně usilují nejen o jeho další programové zkvalitnění, ale snaží se také o to, aby se ples stal místem zapojení nejen folklorních festivalů a folklorních souborů, ale také významnou společenskou akcí celého kraje.
Další informace může poskytnout ředitel přípravy František Synek (tel. 518 620 450, 604 384 410, e-mail:synek@raz-dva.cz nebo synek@adam.cz), předsedkyně Horáckého folklorního sdružení. Eva Pejchalová (tel. 604 368 204), představitelé Folklorního sdružení ČR a města Žďár nad Sázavou.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Národní krojový ples
Zveřejněno 15.01.2004 v 13:21 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA