HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

VYHODNOCENÍ SPOLUPRÁCE FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ A ČESKÉHO ROZHLASU

9. 2. 2004
Před více než čtyřmi lety uzavřeli Český rozhlas v Praze a Folklorní sdružení České republiky DOHODU O SPOLUPRÁCI.
9. února 2004 se opět po roce sešli v prostorách Českého rozhlasu v Praze vedoucí představitelé obou institucí za účelem vyhodnocení spolupráce v uplynulém roce 2003.
Na straně Českého rozhlasu zasedli za jednací stůl; Václav Kasík, generální ředitel ČRo, Josef Havel, programový ředitel, Karel Zika, ředitel odboru komunikace a další přední činitelé vrcholového managamentu.
Za Folklorní sdružení ČR se schůzky zúčastnili ; Zdeněk Pšenica, předseda FoS ČR, Jiří Hába, člen výboru FoS ČR zodpovědný za oblast vnějších vztahů, Dagmar Matonohová, generální sekretář pro zahraničí a další významní pracovníci této největší kulturní nevládní zájmové organizace v ČR.
Vzájemná spolupráce má stále stoupající tendenci, což se velmi významně projevilo právě v roce 2003, kdy Český rozhlas slavil 80. Výročí a byl také hlavním mediálním partnerem pro všech 51 festivalů organizovaných Folklorním sdružením ČR. Zvláštní pozornost byla věnována pomoci ze strany Českého rozhlasu při vyvrcholení celostátní soutěže dětských interpretů lidových písní ve Velkých Losinách pod názvem Zpěváček. V minulém roce se jednalo již o 9.ročník a velmi pozitivně byl vyhodnocen u veřejnosti společný CD nosič z této akce. Akce pořádané FoS ČR na nichž byl v již zmíněném roce svého 80. Výročí zviditelněn i Český rozhlas shlédlo více jak milion návštěvníků. Pracovníci Českého rozhlasu informovali o rozšíření vysílacích časů s folklorní tématikou a také konstatovali, že je prokázána v těchto vysílacích časech zvýšená poslechovost zejména Čro 2.
Z připravovaných záměrů stojí jistě za povšimnutí návrh realizace internetového radia, na jehož přípravě k provozu byly učiněny první kroky. Projekt obdobného charakteru není zatím nikde v okolních zemích Evropy. Projednána byla také příprava jubilejního 10. ročníku soutěže Zpěváček a mnoho dalších společných akcí.
Účastníci schůzky konstatovali, že vzájemná koordinovaná spolupráce je prospěšná pro obě strany a bude tedy i nadále jejich společným zájmem v ní pokračovat. Proč jsou si obě tyto organizace tak blízké lze vyjádřit závěrečnými slovy na této schůzce z úst generálního ředitele ČRo Václava Kasíka ; ‘‘Folklor vychází z lidu a rozhlas je tu pro lidi’’

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 17.02.2004 v 13:18 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA